You are here

Łazienka to specjalne miejsce do aranżowania. Jakie więc wybrać sprzęty, które będą funkcjonalne i sprawdzą się na długo

on Nov 22, 2018
Wybieranie grzejnika łazienkowego nie polega tylko na doborze kształtu i koloru. Ważna jest też moc, która zależy od tego, jakie grzejnik ma pełnić funkcje – czy ma posłużyć tylko do grzania, czy również do suszenia. Oferta grzejników do łazienki jest niezwykle zasobna.

grzejnik
Author: Jaga
Source: Jaga
Grzejniki łazienkowe produkowane są w rozmaitych kształtach i barwach. Wykonuje się je również z różnorodnych tworzyw. Mogą być wyposażane w dodatkowe udogodnienia, np.: wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne czy lustra. Grzejniki w łazience mogą spełniać różne funkcje. Główna to grzanie łazienki, choć równie ważna jest również funkcja suszarki dla ręczników. Grzejnik w łazience pełni także funkcję estetyczną, ponieważ z reguły jest montowany w głównej jej części, dlatego jego wygląd i dostosowanie do aranżacji i stylu łazienki są również bardzo ważne.Większość grzejników do łazienki ma standardową budowę drabinki – składają się one przeważnie z pionowych kolektorów, łączonych poziomymi rurkami. Ta konstrukcja ma istotne cechy użytkowe – grzejniki takie są funkcjonalne, bo można na nich wysuszyć ręczniki lub bieliznę. Nietrudno się je montuje i pomimo prostej konstrukcji pozwalają także ogromne możliwości aranżacji wnętrza, gdyż proponowane są w kilku barwach i kształtach.

Do budowy grzejników wykorzystuje się najwyższej jakości rurki i profile wykonane ze stali, miedziane i aluminiowe. Ze względu na wilgoć w łazienkach zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki wykończeniowe muszą być najwyższej jakości. Są to zupełnie inne zakończenia niż w zwyczajnych grzejnikach. Powłoki mogą być np. lakierowane, chromowane i metalizowane lub wykonane z satyny. Producenci oferują kilka normalnych kolorów i na zamówienie mogą odmalować grzejniki na dowolnie wybrany kolor.
Bardzo ważnym jest też, by wybrać doskonałe baterie łazienkowe. Polecić można zdecydowanie taki rodzaj jak bateria wannowa stojąca - . Jednocześnie,aby doskonale dobrać krany i stosować je latami trzeba pilnować kilku podstawowych zasad. Należy już na etapie planowania remontu określać cechy, jakie musi spełniać armatura, co mogło denerwować nas we wcześniejszych kranach, co się błyskawicznie popsuło albo było niefunkcjonalne. To bardzo ważne, z pewnością docenimy to po pewnym czasie.

Aby zdobyć świeże dane na omawiane zagadnienie sięgnij po szczegóły (https://www.pademeble.pl/30-komody) - one z pewnością także Cię zafascynują. Sprawdź to samodzielnie.

/J]