You are here

Łazienka w nowym wydaniu, czyli w jaki sposób wykorzystać dawne trendy, żeby zażywać kąpieli w oryginalnie wyposażonym pomieszczeniu

on Nov 15, 2018
Kiedy zwiedzamy średniowieczne zamki, dwory, pałace czy inne zabytkowe obiekty, to podziwiamy wyczucie gustu dawnych budowniczych i osób trudniących się wystrojem wnętrz. I być może niejednemu wczasowiczowi łza się w oku zakręci na samą myśl zamiany posiadanego mieszkania na ten właśnie budynek. Jednak wcale nie trzeba kupować choćby kilku arów lasu, aby móc zbierać jagody.

Łazienka
Author: muffinn
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy, że salon albo kuchnię urządzimy na zeszłowieczną modłę. Zobaczmy zatem, jak będzie wyglądać łazienka (więcej na ten temat tutaj) w stylu retro. Byłby w błędzie ten, kto by twierdził, że należy wpierw szukać na bazarach zniszczonych rupieci, aby potem poddać je renowacji i ustawić w wyremontowanej toalecie. Obecnie wiele sklepów wirtualnych, a także tych tradycyjnych oferuje produkty stylizowane na te z dekad czterdziestych czy pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Łazienka w stylu retro jest dość specyficznym pomieszczeniem w mieszkaniu, szczególnie wtedy, kiedy pozostałe wnętrza są urządzone już we współczesnym stylu - sprawdź koniecznie.Tak oryginalna łazienka bądź toaleta (czytaj więcej) będzie jednakże cieszyć oko właścicieli czy członków dalszej rodziny tylko w sytuacji, gdy w tym pomieszczeniu będzie panował stylistyczny porządek. Jeżeli ktoś po całodniowej pracy w sadzie lubi wziąć ciepły albo chłodny prysznic, to powinien dokładnie się zastanowić, ponieważ do świeżo wyremontowanego pomieszczenia będą pasować tylko kremowe wanny i to jeszcze w większości przypadków niezabudowane glazurą. Łazienka w stylu retro niekiedy będzie przywodzić na myśl gustownie wyposażone nieduże pokoje, które znamy z seriali historycznych.
Standardowy łazienkowy komplet, który zawiera okrągłe zwierciadło i umywalkę, tutaj bardzo przypomina XIX-wieczne toaletki. Kiedy do tego dołożymy jeszcze miękki i reprezentacyjny fotel odziedziczony po przodkach, to pomieszczenie nabierze stylowego charakteru.

Do tak pomyślanego wnętrza bardzo dobrze pasować będzie delikatne światło, przykładowo można zainstalować w różnych punktach małe żarówki ledowe. Niektóre kobiety idą krok dalej, a mianowicie na regałach stawiają świece zapachowe albo lampy z abażurami, a na ściankach działowych wieszają miniaturowej wielkości pejzaże. Tak naprawdę współczesnego architekta wnętrz zdaje się ograniczać tylko jego własna wyobraźnia i oczywiście zasobność portfela.