You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Żyj wygodnie w pomysłowym domu

on Jul 13, 2022
Razem z nastaniem XXI wieku wkroczyliśmy w czasy nieustającego, intensywnego rozwoju technologicznego. Nasze codzienne życie urozmaica mnóstwo funkcjonalnych sprzętów sterowanych przez systemy inteligentne. W ten bowiem sposób dążymy do osiągnięcia jak największego luksusu życia.
Stwierdzić trzeba, że coraz lepiej nam się to udaje. Wystarczy popatrzeć na usługi oferujące zaprojektowanie tzw. inteligentnego mieszkania.

Określenie inteligentny dom oznacza nic innego jak system czujników, sensorów i elementów wykonawczych, ponawiających konkretne działania na bazie zaprogramowanego algorytmu.

Żeby uzyskać świeże informacje na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (http://www.koell.pl/sklep/artykuly-dla-dzieci/spiworki-zimowe/), a z pewnością nie będziesz zawiedziony Upewnij się, że tak jest!

Teraz systemy inteligentne umożliwiają nam kierowanie zintegrowane, co ułatwia następnie kontrolowanie wielu rodzajów sprzętów za pomocą jednego klawisza. W konsekwencji, przy pomocy jednego kliknięcia możemy pozwolić sobie zarazem na sterowanie oświetleniem, jak i żaluzjami czy ogrzewaniem. Istnieje przy tym szansa, by sterowanie oświetleniem skonfigurować w dowolny sposób wedle własnego pomysłu za pomocą inteligentnej instalacji. Istotą tego typu systemów inteligentnych jest jedynie czujnik wyczuwający obecność, który zależnie od poruszania się i oświetlenia zewnątrz jest zdolny sam zapalić światło.
sterowanie-oświetleniem-obrazek
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Sterowanie oświetleniem można w dowolny sposób ustawiać - . Systemy inteligentne poza tym ułatwiają sterowanie żaluzjami i roletami antywłamaniowymi zależnie od oświetlenia słonecznego, chęci klienta bądź pory dnia. Natomiast sterowanie ogrzewaniem, klimatyzacją i wentylacją ułatwia swobodne kontrolowanie temperatury w danych pokojach. Wspaniałym dodatkiem, jaki oferują nam systemy inteligentne jest opcja kierowania sprzętem audio i video, co niewątpliwie właściwie przyczyni się do tworzenia stosownej do sytuacji szczególnej atmosfery w domu.


Systemy inteligentne kojarzą się nam na pewno z komfortem i niesłychaną wygodą. Intuicyjnie funkcjonujące czujniki niewątpliwie przewyższają pod względem wygody tradycyjne sprzęty i programy - . Jednak atuty posiadania inteligentnego domu to nie tylko duża wygoda, ale też oszczędność. Już samo kierowanie ogrzewaniem w widoczny sposób wpływa na zminimalizowanie zużycia energii. Wobec tego, być może instalacja inteligentnych systemów w domu okaże się lokatą, która zaowocuje w przyszłości.