You are here

Bardzo ładne meble do pokoju

on Nov 15, 2018
Meble kolonialne powstały w brytyjskich koloniach na terytorium między innymi Indii oraz Tajlandii. Koloniści, głównie oficerowie wojska i plantatorzy, mieszkający w regionie, przywozili z Europy meble, które niestety dość szybko ulegały zniszczeniu w odmiennym klimacie.
Meble ogrodowe Drachmann marki Skagerak Denmark
Author: Skagerak Denmark
Source: www.SmakProstoty.pl
Aby zwiększyć ich wytrzymałość, zachowując jednocześnie pierwotny styl, do produkcji mebli zaczęto używać drewno z miejscowych odmian drzew, takich jak palisander, mahoń czy teak. Meble (odwieź www) tworzone były ręcznie, przez miejscowych rzemieślników, według oryginalnych projektów. Aby przystosować wytwarzane produkty do odmiennych warunków klimatycznych wyposażano je w regionalne rozwiązania, takie jak siatka przeciw komarom czy ażurowa konstrukcja, która pozwalała na wolny przepływ powietrza. Stworzono w ten sposób szeroka gamę, zróżnicowanych stylistycznie mebli, które przystosowane były do eksploatacji w tropikalnych warunkach klimatycznych.

W ten sposób powstał styl kolonialny, który łączy w sobie brytyjski design oraz miejscowe rodzaje drewna i rozwiązania konstrukcyjne. Meble (sprawdź więcej) kolonialne cechują się ciemną kolorystyką wykorzystywanego do produkcji drewna oraz niedużą ilością ozdób. Ich stylizacja ma świadczyć o historycznym pochodzeniu, dlatego stosuje się liczne metody postarzające jak w tym przypadku Dzięki swojej prostocie nadają się do zestawiania z meblami nowoczesnym, ale ze względu na ich wygląd i masywność najlepiej prezentują się w zabytkowych aranżacjach w sporych pomieszczeniach.Meble kolonialne są wygodne i bardzo eleganckie a ich konserwacja nie jest specjalnie czasochłonna, wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć je odrobiną pasty zawierającej wosk lub specjalnym mleczkiem nadającym połysk. Po inne meble wysokiej jakości zapraszamy do