You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Bazowe sformułowania z sfery prowadzenia firmy

on Nov 15, 2018
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z całą masą definicji, jakie nie są czytelne dla przeciętnych obywateli. Nic dziwnego – w końcu samodzielnie nie prowadzimy księgowości, ani nie śledzimy nowelizacji w normach prawa gospodarczego. Lecz poznanie opisywanych sformułowań może przydać się w różnych sprawach w przyszłości. W niniejszym tekście znajduje się choć kilka z nich. Być może jednak zezwolą na osiągnięcie choć elementarnej wiedzy.


mężczyzna z portfelem
Author: Mark Roy
Source: http://www.flickr.com
Nazwa rękojmia spotykane będzie w wypadku nabywania produktów. Obejmuje ona odpowiedzialność osoby sprzedającej przed osobą kupującą za wszystkie wady sprzedanej rzeczy. Ze względu na nią kupujący jest strzeżony przepisami prawnymi przed sposobnością zakupu kota w worku. Rękojmia ma miejsce wówczas, gdy zbywca niewłaściwie przedstawi opis produktu, przez co kupiona rzecz nie będzie miała spodziewanej użyteczności (więcej o rękojmi). Wzorem może być okoliczność sztucznie zawyżonych parametrów czy braku pewnych elementów w towarze. Doskonale widać, że bywa to założenie bardzo wartościowe – wykorzystywane też przez klientów.


deklaracja podatkowa
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Kalkulator podatkowych odsetek umożliwia biznesmenowi wyliczyć wysokość kwoty, którą zmuszony będzie uiścić. Odsetka jest skutkiem zwłoki – toteż tak często podkreśla się, iż w przypadku prowadzenia firmy należy całkowicie stosować się do wszelkich terminów. Sposób ich wyliczania regulowany jest w prawie polskim. Odpowiedni kalkulator odsetek podatkowych zapewni przemyślane planowanie budżetu. Jako, iż wszelkie środki trwałe w przedsiębiorstwie podlegają eksploatacji, egzystuje sformułowanie takie jak amortyzacja. Opiera się ona na wprowadzaniu w koszty części jego wartości, co wiąże się z jego zużyciem w określonym czasie. Też i w tym przypadku przydatny jest kalkulator. Trzeba wówczas wprowadzić stopę amortyzacji, a on wylicza właściwe wartości. W ten sposób amortyzacja nie będzie żadnym kłopotem. Widać więc, że choć same pojęcia nie należą do oczywistych, to po otrzymaniu przynajmniej podstawowych informacji, nie będą one aż tak nader zawiłe. Jednak przytoczona wiedza nie jest wystarczająca do zainicjowania prowadzenia działalności gospodarczej – przed jej założeniem trzeba kategorycznie bardziej szczegółowo zgłębić tę tematykę.