You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Chryzantema i jej różne oblicza

on Nov 15, 2018
Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych zmarłym, zwykle kojarzona ze żalem i przemijaniem. Tymczasem w Azji kwiat ten jest symbolem radości, zdrowia i dostatku. W Kraju Kwitnącej Wiśni Dzień Chryzantemy to wesołe święto, podczas którego spożywa się wino powstałe z tych kwiatów. Należy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, gdyż te „złote kwiaty” są szalenie efektowne, pogodne i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy ozdabiać nimi wnętrza, obdarować solenizantów i tworzyć kompozycje w ogrodach.

chryzantema czerwona
Author: 10班 億載
Source: http://www.flickr.com
Chryzantema to kwiat, który potrafi cieszyć nasze oczy w wazonie nawet 3 tygodnie. Układając bukiet zestawiajmy dwie lub trzy odmiany o kwiatach różnej wielkości, ale w podobnych kolorach. Może to być biel i zieleń tudzież żółty i herbaciany. Pastelowy bukiet będzie lekki i delikatny. Zbędne są jakiekolwiek dodatki, gdyż kwiaty są najważniejsze. Na zewnątrz, do pojemników wybieramy zwykle okazy o zwartym pokroju, mocno obsypane kwiatami. Balkony i schody przed drzwiami ozdabiamy odmianami o kwiatach drobnych lub - ręczniki do spa średniej wielkości, tworzącymi regularne kule.

Warto jednak dla oryginalnego efektu sięgnąć po inne formy, np. krzaczaste, które możemy wyeksponować w rdzawo-pomarańczowych kompozycjach z innymi gatunkami roślin których nam nie brak w jesiennych miesiącach. Długo będą cieszyły nasze oczy gdyż chryzantemy gorącymi barwami ogrzewają nasze serca do późnej jesieni.chryzantemy
Author: Tanya Hart
Source: http://www.flickr.com
Z tego względu, są to najpopularniejsze kwiaty, które stawiamy na cmentarzach (w doniczce mogą stać do 1,5 miesiąca) - dostawca chryzantem doniczkowych. Zwyczaj ten stał się już rodzimą tradycją: parę dni przed 1 listopada, w sklepach, kwiaciarniach, przed bramami cmentarza widzimy najbardziej wyszukane odmiany chryzantem doniczkowych. Wtedy warto przechowywać je na balkonie lub w ogrodzie, a na noc wstawiać kwiaty do piwnicy, lub chłodnego przedpokoju.Aktualnie ogrodnicy potrafią przyspieszyć proces kwitnienia chryzantem o każdej porze roku stosując dodatkowe zbiegi, np. wydłużając lub skracając dzień. Z tej przyczyny możemy podziwiać urodę tych wdzięcznych kwiatów przez cały rok, nie tylko w listopadzie - .

Jeśli zaintrygował Cię ten artykuł, kliknij ten link - to bezsprzecznie świetne opracowanie (https://www.tanieoswietlenie.pl/) tej sprawy. Koniecznie to zobacz!

/J]