You are here

Co możemy poradzić gospodyniom, które w nadchodzącym tygodniu planują kupić szafkę na obuwie

on Jan 3, 2018
Szafki na buty są tym elementem umeblowania, który jest zazwyczaj kupowany przez posiadaczy mieszkań w dużych miejscowościach i zarazem pomijany przez panie mieszkające w przysiółkach. Ci pierwsi w miarę zużywania się wiosennych par błyskawicznie się ich pozbywają, a potem kupują w sklepach nowe tenisówki. Z kolei ci drudzy o wiele rzadziej pozbywają się takich staroci, co możemy wytłumaczyć faktem, że w domach położonych na obszarach wiejskich zawsze znajdzie się nieco wolnej przestrzeni na jeszcze jedną parę starych butów, które nawiasem mówiąc zawsze są użyteczne w trakcie sezonowych prac w ogrodzie. Morał bywa następujący: na wsi par butów jest na tyle wiele, że trudno je pomieścić we wnętrzu pojedynczego mebla.
szafka
Author: Skagerak
Source: Calvado.pl
Szafki na buty bywają gwarancją to, że w domu panować będzie właściwy porządek, bo mieszkańcy będą odkładać rzadziej używane trampki na regały - tak wygląda bezkrytyczne podejście do sprawy, bo z wprowadzeniem ideałów, jak powszechnie wiadomo zawsze były problemy - przedpokój - kolekcje mebli (przedpokój - kolekcje mebli). Jeśli do tego czasu w domu nikt nie widział tego typu szafki, to już na początku należy ustalić kilka żelaznych prawideł, których respektowania winna doglądać pani domu - to w końcu ona najczęściej sprząta, więc potem będzie mieć mniej pracy.

Na drodze umowy domownicy określają, po której stronie szafki będzie leżeć ich obuwie, co w niedalekiej przyszłości znacznie ułatwi wyciąganie kolejnych par - szafki na buty (szafki na buty). A poza tym poszczególne mokasyny warto układać obok siebie, czyli parami, bo w przeciwnym przypadku można wyjść z mieszkania w dwóch odmiennych butach.
szafka
Author: D Arcy Norman
Source: http://www.flickr.com/photos/dnorman/64539890/sizes/l/
Tego typu zasad jest oczywiście o wiele więcej, ale skoncentrujmy się w tej chwili na wyborze najlepszego dla danej rodziny modelu. Szafki na buty są zazwyczaj projektowane na jedno kopyto: z daleka swoim wyglądem przypominają niewielką komodę z szufladami. Jeżeli jednak pociągniemy za uchwyt, to ze środka nie wysunie się żadna szuflada, tylko uchylna półka. Mniejsze gabarytem modele szafek świetnie sprawdzą się w przedpokojach niewielkich mieszkań, to jest np. tych w blokach. Natomiast w ogromnych domach jednorodzinnych, gdzie korytarze są równie pokaźnych rozmiarów. A niektórzy posiadacze decydują się na tańsze rozwiązania i zamiast solidnych bukowych szafek nabywają półki w formie metalowych stelaży.