You are here

Co można zrobić by tchnąć trochę życia w mało ciekawe mieszkanie? Parę ciekawych rad

on Dec 15, 2018
Przychodzi ten moment, kiedy nasze długo niezmieniane wnętrze zaczyna nas nużyć. Znudzeni jesteśmy tym samym widokiem na co dzień. Chcielibyśmy coś zmienić, tchnąć trochę życia w tą nudną przestrzeń. Niestety na większy remont nie mamy zbyt wiele gotówki, zawsze są ważniejsze wydatki. Jak można dokonać zmian, które będą miały wielki wpływ na naszą domową przestrzeń, a zarazem nie zrujnują naszego budżetu? Oto kilka pomysłów.
Pierwszym pomysłem, mogą okazać się fototapety na zamówienie. To ciekawy pomysł, jeśli chcielibyśmy zrobić coś oryginalnego oraz rzucającego się od razu w oczy. Jest to duża zmiana, o jakiej można w pełni decydować. Sami możemy wybrać gotowy projekt, albo też użyć zrobionego przez na zdjęcia z wakacji - sprawdź ofertę Może to być przykładowo miejsce do jakiego czujemy sentyment, które umieścimy w formie dużego zdjęcia, na jakie będziemy mogli spoglądać. Czemu na przykład nie zrobić fototapety do sypialni, umiejscawiając ją przykładowo na rozsuwanych drzwiach szafy. W taki sposób miast nabywać nową szafę można bardzo szybko odświeżyć obecną, obdrapaną. Sypialnia (meblościanka) to takie miejsce, w którym możemy umieścić sporo rzeczy, jakie niekoniecznie będą odpowiednie do pokoju gościnnego, w jakim przyjmujemy gości. W sypialni natomiast z powodzeniem można zastosować tego typu rozwiązania.
tapety
Author: DA


Dobrze też spojrzeć na swój dom nie całościowo, lecz na przykład na niezagospodarowane przestrzenie. Pewnie nie starczy nam pieniędzy na generalny remont, ale z powodzeniem uda nam się zagospodarować smętny, ciemny kąt w pokoju gościnnym. Wszak przyjemnie byłoby mieć miły kącik do czytania, gdzie będziemy mogli usiąść w długie, szare wieczory z książką i kubkiem herbaty. Trzeba popatrzeć na pchlich targach, albo w sklepach ze starociami za jakimś wielkim, starym, klimatowym fotelem - czytaj więcej . Do tego ładna, stojąca łazienka (lampyilampki.pl/332-krysztalowe-zyrandole), jakaś ozdobna poducha w kolorze pasującym do aranżacji wnętrza i kącik gotowy. Z pewnością przez tą pojedynczą zmianę zyska także całe pomieszczenie.
A co z miejsce, o jakim często zapominamy, jakie traktujemy jako składzik. Chodzi oczywiście o balkon. Czy nie miło byłoby zrobić sobie coś na kształt małego tarasu, na którym będziemy mogli usiąść i wypić sobie przykładowo poranną kawę. Często wielkość balkonów w blokach pozwala już na wstawienie tam niewielkiego stolika kawowego oraz fotela. wykorzystajmy taką przestrzeń maksymalnie. Meble na balkon możemy także kupić używane. Po wysprzątaniu całości, wystawieniu paru kwiatów w doniczkach może się okazać, iż stworzyliśmy bardzo przyjemny, nowy kącik do siedzenia.