You are here

Co sprawia w ostatnich latach w zakresie urządzania mieszkań niepodzielnie rządzą fototapety?

on Nov 15, 2018
Nierzadko zdarza się, że brak nam pomysłu na nasze mieszkanie, gdyż normalnych tapet mamy już po dziurki w nosie, a pomalowanie ściany jedną farbą wydaje nam się nieoryginalne i niezbyt funkcjonalne, przez trudności w czyszczeniu plam, które na pewno się pojawią. W takiej sytuacji wielu decyduje się właśnie na fototapety, które potrafią odmienić atmosferę i styl każdego wnętrza.


Na początek dowiedzmy się czym jest ta osławiona fototapeta, co odróżnia ją od znanych każdemu normalnych tapet, a jak różni się od wielkoformatowego, wydrukowanego zdjęcia? Jak sama nazwa mówi właściwie jest to fotografia,tyle że na odpowiednio przystosowanym materiale. Dzięki temu zaprezentowane sceny,krajobrazy, pieski, konie, ocean, soczysto-zielone góry, czy fototapety uliczki będą wyglądały perfekcyjnie, dlatego też będą one dekorować nasze mieszkania, zamiast je zniekształcać.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
wydrukowanych na papierze odzwierciedlającym wszystkie ledwo zauważalne szczegóły, zaczynając na cieniu małej chmurki na brukowanej posadzce dziedzińca starożytnego miasta, a kończąc na kroplach rosy błyszczącej w soczysto-zielonej trawie.


A jak prezentuje się kwestia cenowa? Nadzwyczaj łagodnie, gdyż za takie nadrukowane dzieło sztuki zapłacimy tylko około stu złotych. Oczywiście zażyczymy sobie większy format fototapety,zapłacimy więcej,jednak nawet wtedy cena jest do zniesienia. Zobacz na stronie z fototapetami z uliczkami (na stronie z fototapetami z uliczkami).

Dokładnie widać więc z jakiego powodu fototapety ścienne mają tak wielu fanów. Więc jeśli nie mamy zielonego pojęcia jak urządzić nasze wnętrze i szukamy czegoś z powiewem świeżości warto rozważyć koncepcję oparcia wystroju swego kąta na jednej z barwnych fototapet ściennych.