You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Czy możemy zbudować saunę we własnym lokum? Czy tego typu miejsce powinno się już rozplanować na etapie stawiania domu?

on Jan 2, 2022
Wiele osób lubi przesiadywać w saunie, jednak by w niej posiedzieć musimy z reguły jechać do spa lub pójść na basen, gdzie takie urządzenia czasem znajdziemy. Jest to czasochłonne oraz trochę kosztuje dlatego nie można używać sauny tak dużo jakbyśmy mieli na to ochotę. Może dobrze jest w związku z tym pomyśleć o saunie we własnym domu?

Idealnie jest zaplanować saunę już w momencie gdy budujemy dom. W takim wypadku można znaleźć troszkę większą ilość miejsca też aby wypocząć - zobacz tu. By po takim zabiegu chwilkę się zrelaksować. Natomiast nawet jak tego typu planów nie wzięliśmy pod uwgę to jeszcze nic straconego, bo do budowy tego typu sauny wystarczy 1,5 metra kwadratowego miejsca. Jedynie tyle aby móc cieszyć się własną sauną w domu.

Zajrzyj do wpisu, który znajduje się pod poniższym linkiem oraz czytaj więcej na ów temat, który najwidoczniej Cię zaintrygował. Nie zwlekaj!

Możemy również zagospodarwać wolny pokój w naszym lokum, jaki nie jest przez nikogo używany. Jednak nawet w dużej łazience spokojnie tego typu pomieszczenie da się zrobić.

perspektywa - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Producent saun z reguły zwraca uwagę klientom na właściwe zainstalowanie swoich produktów. Istotną rzeczą jest tu wentylacja. Gdy jest nieodpowiednia może doprowadzić nawet do rozgrzania części elementów, a czasem w konsekwencji do pożaru. Trzeba wiedzieć o tym, że powietrze powinno bez problemu krążyć wokoło kabiny sauny jak też móc swobodnie rozchodzić się po reszcie pomieszczenia. W takim celu musimy zostawić odstęp paru centymetrów pomiędzy sauną a ścianą pomieszczenia. Temperatura wokół tego typu łaźni nie może być większa aniżeli 35 stopni Celsjusza.

Ważną informacją jest także to, że w klasycznych saunach wystarczy nam tylko przyłącze elektryczności natomiast gdy chcemy wykonać łaźnię parową w takim wypadku potrzeba trochę więcej rzeczy. Potrzebne będzie przyłącze wody, które podłącza się do generatora pary. Kolejną kwestią jest odpływ do kanalizacji, którym skroplona już para będzie mogła łatwo wypływać w postaci wody. Prócz tego jeszcze zasilanie elektryczne by móc uruchomić generator pary. A także równie ważne zainstalowanie wentylacji. Wiedzmy, że całe wyposażenie spa nie jest nam potrzebne w domu aby się trochę zrelaksować. Koszt takiej sauny to około 7-8 tysięcy złotych, a montaż można zrobić zaledwie w ciągu jednego dnia. Dlatego dobrze jest pomyśleć o miejscu, w jakim będziemy mogli czuć się jak na wakacjach jak również oderwać choćby na chwilę od obowiązków w domu - wyposażenie spa nie jest drogie.