You are here

Czy warto wybierać plafony do wnętrz? Czym są i jak się sprawdzają w różnych pomieszczeniach?

on Mar 6, 2019
Plafon jest określeniem, jakie na samym początku stosowało się w odniesieniu do dekoracji sufitów, dość często w kształcie równobocznych płyt zdobionych freskami lub płaskorzeźbami.
mieszkanie
Author: Metropolico.org
Source: http://www.flickr.com


szafy
Author: Pinio
Source: Pinio


Tego typu dekoracje jesteśmy w stanie wyszukać w dużej ilości zabytkowych miejsc.


W dzisiejszych czasach jednak w ten sposób określamy płaskie, dekoracyjne lampy, które są przymocowane bezpośrednio do sufitu. Tego typu oświetlenie często występuje w stylu art deco, ponieważ dość duże plafony bardzo pasują do wnętrz wielu reprezentacyjnych budynków w Europie. Aktualnie jednakże istnieje spory wybór i plafon nowoczesny w takim miejscu idealnym wyborem - . Pasuje do łazienki, bo świetnie oświetla to pomieszczenie.


Nieduży klosz z mlecznego szkła idealnie oświetla ją dość równym miłym światłem. Korzystnie zakupić kilka plafonów i dopasować do nich kinkiet. W ten sposób urządzona łazienka będzie prezentować się idealnie. Innym pomieszczeniem, gdzie odnajduje się ten rodzaj oświetlenia jest przedpokój. Jest to miejsce, które nie powinno być zbyt zawalone przez meble i różnorodne dodatki. Pasują tu różne lampy, lecz plafon i tak będzie najbardziej odpowiednim źródłem oświetlenia - lampa. Dobrze dobrać lepszy, bardziej oryginalny model niż do łazienki. Plafon jest idealnym wyborem do pokoju dla dzieci.


Dekoracje do kuchni i baru
Author: Edsel Little
Source: http://www.flickr.com


Lepsze jest niż lampa wisząca, która może zostać uszkodzona, jak dziecko będzie się bawić.
Do nabycia jest wiele rodzajów Kolorowych plafonów, one z pewnością będą podobać się młodszym, jak i starszym dzieciom. Tego typu oświetlenie jest bardzo praktyczne, lecz również dekoracyjne. To naprawdę dobry wybór, elegancki, pasujący do wielu miejsc, stąd też warto się nad tym jak najbardziej zastanowić.