You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Dekoracje ścienne w różnych wnętrzach

on Nov 15, 2018
Różnego rodzaju elementy dekoracyjne stanowią ważny element każdego wnętrza. W zasadzie bardzo rzadko zdarza się spotykać wnętrza zupełnie pozbawione dekoracji. A już zwłaszcza nie są to pomieszczenia w domach prywatnych, w których przez lata dekoracji przybywa niejako automatycznie. Są to na przykład różnorodne pamiątki rodzinne, zdjęcia, obrazy i inne. Charakterystycznym typem dekoracji są te stosowane na ścianach. Ściany stanowią bowiem przestrzeń, którą można zagospodarować na bardzo różne sposoby. Stosunkowo często widuje się w rozmaitych lokalach ściany w zasadzie „przeładowane” wszelkimi ozdobami, co w pomieszczeniach innego rodzaju mogłoby razić.
dekoracje ścienne
Author: Orin Zebest
Source: http://www.flickr.com
Właściwie we wszelkich pomieszczeniach o charakterze publicznym rozwaga przy dobieraniu ozdób jest niezwykle znacząca. Ważne jest na przykład zwrócenie uwagi na to, czy dane pomieszczenie jest przeznaczone także dla najmłodszych. Przykładowo poczekalnia u pediatry może być wyposażona w dekoracje atrakcyjne dla dzieci, co znacznie umili im czas oczekiwania na wizytę.

obraz na ścianę
Author: Forest Runner
Source: http://www.flickr.com
Obrazy i reprodukcje Tradycyjnym pomysłem w zakresie ozdabiania ścian we wnętrzach jest wieszanie obrazów. Zarówno oryginalne dzieła, jak i reprodukcje obrazów mogą stanowić niezwykle cenny i przykuwający uwagę szczegół każdego wnętrza - link do ciekawej strony. Oczywiście koneserzy i kolekcjonerzy malarstwa będą preferowali kupowanie oryginalnych dzieł, ale nawet zwykłego, nie za bardzo bogatego obywatela stać na udekorowanie ścian w mieszkaniu w sposób wysmakowany. Powinno się pamiętać, by barwy i treść obrazów dobierać do stylu danego wnętrza.Fotografie i fototapety
Innym powszechnym sposobem na ozdabianie pomieszczeń jest wieszanie na ścianach wydrukowanych fotografii, nierzadko w większych rozmiarach. Taka ozdoba, w zależności od treści zdjęcia i sposobu oprawienia, bywa także niezwykle przykuwającym wzrok szczegółem pomieszczenia. Trzeba pamiętać, że fotografie poza popularnymi antyramami mogą być także oprawiane na inne sposoby. Rozmaite ramy do obrazów mogą być również stosowane do fotografii i fototapet w wielkich formatach (tu znajdziesz szczegóły). Zasadniczą sprawą jest odpowiedni dobór ramy do rodzaju zdjęcia.