You are here

Do czego wykorzystywane jest szkło przy wykańczaniu i dekoracji mieszkań oraz domów

on Nov 15, 2018
Szkło od lat jest często używanym materiałem wykończeniowym, przecież w praktyce w chyba każdym domu jest przynajmniej parę elementów ze szkła. Chodzi mianowicie o lustra, które przecież wykonywane są z tafli szkła pokrytego warstwą odbijającej substancji z jednej strony i jakieś ładnej ramki. Lustra występują w domach i mieszkaniach w niezliczonej ilości wzorów i modeli. Najbardziej popularne są lustra na wymiar niezależne, które powiesić można na ścianie za pomocą zawieszek i haków.
lustra
Author: Christopher Guy
Source: NOVA DECOR
Tego typu lustra bardzo często występują w zestawie z lampkami, z kolei jakie pomagają przy codziennej pielęgnacji - idź na stronę z lustrami. Posiadają one niezwykle zróżnicowane kształty - bardzo popularne są rzecz jasna typowe owale i prostokąty, lecz dużo jest także mniej typowych wzorów, z różnymi falami czy wcięciami. Niektórzy właściciele decydują się też na lustra przyklejane na stałe na ścianę. Takie rozwiązanie znacznie ładniej wygląda, bo nic nie będzie z boków odstawać, ale trzeba pamiętać o tym, aby przez montażem budynek był już odpowiednio ułożony.
Coraz większym powodzeniem wśród osób które urządzają wnętrza swoich domów cieszą się również panele szklane - sprawdź panele szklane. Stanowią one doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych lub mozaiki. Ich ogromnym plusem jest zupełna odporność na wodę, lecz również spójna, niezwykle łatwa do
lustro
czyszczenia powierzchnia. Tego typu panele nie mają żadnych fug czy łączeń, dzięki czemu mycie ich nie stanowi żadnego problemu. Oprócz tego mają faktycznie spore możliwości aranżacyjne - porównaj informacje.

Przykładowo na klasycznych, bezbarwnych taflach można nadrukować zdjęcie, zyskuje się wtedy nieograniczone wprost możliwości na to, aby wymyślić coś oryginalnego. Inspiracji będzie zresztą tu dużo więcej, bo wykorzystać także można najróżniejsze tkaniny czy inne ozdoby. Bardzo dużą zaletą paneli szklanych jest łatwy montaż. Panele montuje się bowiem bez konieczności kucia czy wiercenia, docinając je zwyczajnie na właściwy rozmiar. Przez to można rzeczywiście sprawnie odmienić wygląd swojej łazienki albo kuchni.