You are here

Dzisiejsze aranżacja mieszkań

on Jan 3, 2018
We współczesnej aranżacji wnętrz jednym z istotnych elementów jest charakter ścian pomieszczenia. W wielu pomysłach ściany wyglądają dosyć ascetycznie, charakteryzuje je minimalizm. Akcent położony bywa na jeden, co najwyżej dwa odcienie.
Podobnie jest jeśli chodzi o wyposażenie wnętrz - już nie popularne są duże, ciężkie sprzęty, przeciążone izby. Jednym słowem - w kreowaniu wnętrz obowiązuje zalecenie lekkości. Większość z ze składników ma sprawiać odczucie delikatnych, prawie nie dostrzegalnych.
Letnie fototapety od Fotolia
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Niemałą tu rolę odgrywa gra światła. Dąży się do tego żeby w jak najwyższym stopniu wykorzystać promieniowanie słoneczne, stąd obecność dużych okien czy szklane drzwi. Spotkałem się nawet z konstrukcją oranżerii jako miejsca do wypoczynku. W jaki sposób więc przystosować swoje mieszkanko do najnowocześniejszych trendów? Mamy do wyboru 2 drogi: najprostszą i trochę w wyższym stopniu zawiłą. Pierwsza jest wyjściem dla osób praktycznych lub nie posiadających żadnego zacięcia plastycznego - są to tapety. Dla tych z kolei którzy mają cokolwiek talentu rekomenduję szablony do ścian.
Jeżeli jesteśmy bardzo ambitnymi dekoratorami własnych gniazdek, z łatwością posługujemy się kredką i nożyczkami, w takim przypadku możemy spróbować sami sporządzić szablony do ścian takie, które nam najbardziej pasują. Co istotne w takowym wypadku na pewno nikt inny nie będzie miał podobnie wyglądającego mieszkanka.

Dla tych z nas którzy są nieco mniej wprawni w szermierce nożycami ostaje skorzystanie z pomocy innych ludzi. W sieci jest sporo sklepów oferujących gotowe malarskie szablony. Ich zakres tematyczny jest naprawdę bardzo szeroki, bowiem możemy kupić szablony malarskie o wzorkach geometrycznych, florystycznych a nawet schematycznie ilustrujących wybrane z miast. Szablony do ścian dostępne dziś w handlu wykonane bywają zazwyczaj z dobrej jakości folii, co umożliwia to żeby owe szablony malarskie mogły być użytkowane niejednokrotnie. Zatem gdy już znudzi nam się odcień ściany ale nie deseń na niej, wtedy rozwijamy nasz ulubiony dawny szablon i na nowiutkiej ścianie z obecnie ulubionym kolorem wymalowujemy dawny wzór, który poprzez wykorzystanie nowego odcienia nie będzie już taki dawny.