You are here

Fototapeta zaznacza styl w domu

on Jan 3, 2018
Fototapety przeżywają drugą młodość. Takie dekoracje ścian modne były w latach 80-tych. A dzisiaj powracają. W jaki sposób z pomocą fototapety podkreślić charakter apartamentu?


Fototapeta może całkowicie odmienić styl pomieszczenia, wprowadzić do niego trochę dynamiczności, przydać mu nowoczesnego stylu. Całość zależy od naszych wyborów. Moda na fototapety zaczęła się w naszej ojczyźnie w okresie przemiany ustrojowej. Wypływała z chęci rejterady przed szarą faktycznością. Zdjęcia widoków, lasów lub łąk zdobiły ściany mieszkań. To w owym czasie w zestawieniu z niską jakością surowców stanowiło synonim miernoty, bezguścia. Niesławę fototapety "odkręcili" jednak właściciele loftów. Bieg wrócił do łask. Kierunek sprzed lat w tej chwili podyktowany jest m.in. modą na to, co było. Nie jest to jedyny powód, przez jaki fototapety zyskały znów na wziętości. Powszechne jest albowiem dążenie Polaków do wyróżnienia się.


Fototapety do sypialni to błyskawiczny sposób na przydanie wnętrzu wyjątkowego stylu, odświeżenie pomieszczenia, mogą Ci w tym pomóc także inspiracje, które znajdziesz pod adresem: https://demural.pl/fototapety/sypialnia (https://demural.pl/fototapety/sypialnia). Tematyka dekoracji jest różnorodna – zaczynając od architektury miasta, przez przyrodę, natomiast na fotografiach własnych kończąc. Motywami, jakie zwykle są wybierane, są widoki, zarówno te z widokiem na morze, innymi słowy bardzo klasyczne, jak także krajobrazy miejskie. Modna jest też fototapeta las - tu możesz zobaczyć przykłady: https://demural.pl/ (https://demural.pl/).
fototapety do sypialni
Author: Bonsoni.com
Source: http://www.flickr.com


Czym się pokierować przy zakupie fototapety? Przy doborze trzeba kierować się także przeznaczeniem wnętrza.


Inną fototapetę wyselekcjonujemy do pokoju maluszka, inny do salonu czy gabinetu. Coraz częściej fototapety dostrzec można w kuchni i łazience, a więc w lokalizacjach dotychczas wykluczonych.