You are here

Fototapety, czyli w jaki sposób upiększyć domowe wnętrza

on Nov 15, 2018
Krajobraz Londynu w pokoju gościnnym, martwa natura w kuchni, a może soczyście zielona dżungla w sypialni? Dzisiaj możesz otrzymać we wnętrzach swojego mieszkania dokładnie taką atmosferę, jaka Ci się marzy. A wszystko dzięki łatwym w montażu i bezproblemowym w użytkowaniu fototapetom.Gdy urządzamy dom, zamierzamy otrzymać efekt harmonijny wizualnie, zgodny z aktualnymi trendami oraz niebanalny.


salon
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Nierzadko kłopotliwe okazują się być kwestie dotyczące dodatków. Co zrobić z niezagospodarowaną ścianą, by prezentowała się wspaniale? Obraz zasłoni jedynie jej fragment, półki z bibelotami są trudne do utrzymania w czystości, a ozdobny kamień (zobacz także usługi kamieniarskie Lubin) to rozwiązanie kosztowne i nie do końca załatwiające sprawę, ponieważ przecież na tle takiej dekoracyjnej ściany także dobrze by było coś umieścić. Świetnym wyjściem są fototapety ścienne, dostępne obecnie na rynku w tak różnych wzorach i odcieniach, iż każdy z pewnością wyszuka coś dla siebie. Współcześnie zastaniemy w sklepach fototapety produkowane w różnych technologiach: jedne mogą mieć interesującą strukturę, inne dają efekt 3D obrazu. Oprócz popularnych fototapet do salonu, czy do pokoju dziecka, można nabyć także wersje, dedykowane do łazienki oraz kuchni, odporne na dużą wilgotność powietrza.Fototapety ścienne to niezawodny sposób, żeby błyskawicznie i przy małych kosztach, poprawić estetykę mieszkania, nadać mu oryginalnego charakteru - przekonaj się:


fototapeta do pokoju dziecka
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się motywy baśniowe, w salonie ładnie wyglądać będą fototapety z wzorami roślinnymi albo pejzażami miast, a w jadalni możemy zdecydować się na soczyste owoce, których widok z pewnością poprawi apetyt wszystkich domowników. Decydując się na fototapetę, miejmy na uwadze, iż pozostałe ściany w pokoju powinny być stonowane, dopasowane kolorystycznie do fototapety i że trzeba wystrzegać się nadmiaru krzykliwych dekoracji, żeby nie uzyskać efektu bałaganu. Jeśli chcemy zastosować w danym pomieszczeniu fototapetę, ale mamy wątpliwości, jaki wzór wybrać i jak dobrać go do aranżacji wnętrza, dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców lub chociaż podejrzeć w internecie inspiracje – dzięki temu będziemy wiedzieć, czym się kierować i jak otrzymać wspaniały efekt w swoim mieszkaniu.