You are here

Gdzie kupić najmodniejsze lampy

on Jan 3, 2018
Wybór właściwego oświetlenia do domu to ponad połowa sukcesu wyposażenia wnętrza. Idealnie jest, już w na początku powstawania domu wziąć pod rozwagę, która część pomieszczenia, mebel lub obraz jest wart wyeksponowania. Choć trudno to określić w chwili kiedy nasz gniazdko jest dopiero na początku drogi swego istnienia, należy poświęcić temu tematowi odrobinę czasu.
Mądre zaprojektowanie instalacji elektrycznej ułatwi późniejszy remont oraz zapobiegnie zbędnym przeróbkom, które są czasochłonne i często dość kosztowne.Na jakie aspekty powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie lamp do mieszkania?

Głównie na materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci mają interesujące modele z drewna i forniru (http://ceneolokalnie.pl). Ograniczenia nie istnieją, lampy przypominają ptaki, sople, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. Co odważniejsze osoby wybierają awangardowe pęki żarówek lub sztuczne tworzywa, których lampy cena czasem potrafi przyprawić o lekki zawrót głowy. Ale efektowny kształt lampy nie wystarczy, trzeba jeszcze wiedzieć gdzie i jak żyrandol powiesić.

Nie zapominajmy, że to właśnie światło leczy nas z zimowej depresji. Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety (polecamy lampy z kryształami) i lampy podłogowe zastępują nam słońce. Jaka obowiązuje zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Nie znaczy to jednak, że zaświecamy w domu wszystkie światła. Wręcz przeciwnie, klimat budujemy zależnie od potrzeb – inny na rodzinny obiad, inny na rodzinne pogawędki.

lampy
Author: Technolux
Source: Technolux
Przy dobrym świetle zyskają również obrazy i grafiki. Szkół oświetlania malarstwa jest wiele, jedni wolą z boku, inni z góry. Najważniejsze jest to, by kinkiety (zobacz wróć) posiadał szeroki strumień światła. Zagrzewamy do eksperymentów. Czasem wystarczy prześwitujący klosz czy abażur z wikliny lub szkiełek, aby na ścianach zatańczyły ciekawe, bursztynowe refleksy .

W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami (lampy cena), które świetnie zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach (ceneolokalnie). Choć jest to sklep internetowy zwykle istnieje możliwość zobaczenia lamp przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, a co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.