You are here

Jak łatwo i niedrogo zmienić wystrój wnętrza?

on Nov 15, 2018
Zmiany w mieszkaniu są szalenie inspirujące. Nie zawsze jednak oczekujemy, by były jednoznaczne z totalną rewolucją. Istnieje na to sposób – zamiast chwytać za pędzel, możemy wyruszyć na poszukiwania dodatków.
wnętrza
Author: IMS GROUP
Source: IMS GROUP
Nowe zasłony, obrusy, poszewki na poduszki, obicia i dom nabiera zupełnie innego charakteru! Pomysłów jest tyle, ile podpowiada wyobraźnia, bo długie jesienno-zimowe wieczory sprzyjają eksperymentowaniu oraz zabawie. Delikatne kolory sprawią, że pokój wyda się większy, zaś ciemne go pomniejszą. Takie samo wrażenie uzyskamy z tkaninami we wzory. I chociaż zabawa z nimi to duża frajda, musimy się pilnować, aby w domu nie zapanował chaos.
Jeśli mieszkanie jest w stylu sielsko-anielskim idealnie będzie wyglądała w nim np. krata. Kraciaste poduszki i pledy, w czerwonej tonacji sprawią, że w domu zapanuje świąteczny klimat. Jeśli odpowiada nam jednak bardziej elegancki styl, rewelacyjnie sprawdzi się będąca zawsze na czasie biel, beże czy szarości. Takie wnętrze możemy ocieplić świecznikami, których migotliwe światło umili nam długie i chłodne wieczorne spotkania. Potrzebne akcesoria znajdziemy np. e-sklepach, wpisując w wyszukiwarce frazę: wyposażenie wnętrz lub wchodząc na się, iż mieszkanie bez obrazów jest jak piękna twarz bez oczu. Trafne to porównanie, albowiem wystarczy jeden obraz, by pomieszczenie nabrało innego wyrazu.

W ramy oprawić możemy dosłownie każdy dodatek.
wnętrza
Author: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Source: http://www.flickr.com
Zdjęcia, rysunki dzieci, pamiątki z podróży, czy samodzielnie stworzone kolaże. Do kuchni, najlepszym wyborem będą zegary kuchenne – pełniące funkcje ozdobne i praktyczne - Nie zapominajmy o jednym, aby ich motyw współgrał zresztą pomieszczeń i odzwierciedlał gust właściciela.

Sufitowe, halogenowe, wiszące, stołowe. Oświetlenie to przysłowiowa „kropka nad i” w naszych wnętrzach. Czasem wystarczy interesująca lampa, by pomieszczenie nabrało nowego wyrazu. Odpowiednio dobrane oświetlenie ”zamaskuje” niedoskonałości domu, albo uwydatni to co warte pokazania.

Zatem jeżeli mamy w planach wprowadzenie zmian, lecz nie bardzo wiemy na czym miałyby polegać, skorzystajmy z owych inspiracji, które z pewnością przyniosą pozytywne wyniki naszych działań.