You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Jak ciekawie i jednocześnie modnie zaaranżować wnętrze przedpokoju albo korytarzyka

on Feb 15, 2020
Przedpokój albo korytarzyk łączący drzwi wejściowe z pokojami i pozostałymi pomieszczeniami jest wizytówką całego domu - do takich wniosków dochodzimy najczęściej dopiero wtedy, gdy odwiedzamy przyjaciół w ich świeżo odremontowanym lokum, bowiem we własnym M2 oczywiście jesteśmy o dużo mniej spostrzegawczy. Choć gości najczęściej zapraszamy do dużego pokoju albo kuchni, to jednak pierwsze, a jednocześnie najważniejsze wrażenie na młodszych braciach albo przyjaciołach robi pomieszczenie, które zobaczą najpierw.

przedpokój
Author: spinster cardigan
Source: http://www.flickr.com
Z tego powodu przedpokój powinno się wyposażyć nie gorzej niż inne pokoje. Przedpokój czy korytarz to pomieszczenia dość łatwe do umeblowania, szczególnie kiedy mieszka się w wieżowcu. Przeważnie gospodarze umieszczają tu wieszaki na ubrania, stojaki na parasole, szafki na obuwie. Już w zeszłym wieku do przedpokoi oraz sieni wstawiano tzw. garderoby, czyli meble, które są, by tak rzec, wielofunkcyjne, gdyż można w nich trzymać wszystkie rodzaje odzieży, a poza tym sporo modeli posiada też wbudowane lustro - sprawdź tu. Dzisiaj garderoby nadal są sprzedawane, zatem warto rozważyć ich zakup. Na szczęście hurtownie są doskonale wyposażone, a jeżeli ktoś ma niemałe kłopoty z wyborem modelu, ten być może zdecyduje się na garderobę w stylu vintage bądź prowansalskim - te oryginalne sprzęty natychmiast przykują uwagę gości.ciekawa aranżacja wnętrza
Author: Bethesda Apts
Source: http://www.flickr.com
Z kolei ci, którzy posiadają nieduże mieszkanie (projekty domów bez pozwolenia) w wieżowcu niekoniecznie zechcą wstawiać do przedpokoju choćby najmniejszy mebel. W takiej sytuacji można całkiem zrezygnować z zakupu sprzętów, a zaoszczędzone fundusze wydać na odnowienie ścian albo podłogi. W latach 90 ubiegłego stulecia modne były boazerie, a teraz też nie warto ograniczać się do zakupu kilku opakowań farby. W zamian można rozglądnąć się za panelami. Te drewniane w dalszym ciągu cieszą się popularnością, lecz można również dostać panele ścienne tapicerowane i te wykonane z PCV. Niesztampowo wyglądają też dekoracyjne kafle, np. imitujące cegłę. Żeby zachować zasadę złotego środka można panele bądź boazerię umieścić jedynie na jednej ścianie - wtedy mamy pewność, że nasz korytarzyk nie będzie przypominał wystaw w sklepach budowlanych. Podłogę najlepiej wyłożyć płytkami ceramicznymi - parkiet o dużo trudniej utrzymać w czystości oraz chronić przed błotem wnoszonym z ulicy. A jeżeli już kupiliśmy panele ścienne tapicerowane, to warto zainwestować w nieduży dywan, aby nasza niezwykle funkcjonalna podłoga właściwie skomponowała się ze ścianami.