You are here

Jak gustownie zaprojektować wnętrze, aby wyglądało nowocześnie?

on Jul 11, 2018
W branży dekoratorskiej ostatnimi dekadami dużo uległo przeobrażeniom. Mieszkanie ma pozostawać nie tylko przestrzenią odpoczynku. Gustownie zaprojektowane wnętrze ma za cel poprawiać złe nastroje członków familii i powodować, że każdy zaproszony będzie czuł się w takiej przestrzeni nawet lepiej niż u siebie w domu.


salon w nowoczesnym stylu
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Starodawne meble z błyszczącą politurą stoją już chyba tylko w salonach osób, które pozostają mocno związane z dawną obyczajowością, a więc z pewnością w domach naszych prababć. A współczesne kobiety są zdziwione, jak można tak tandetne meble postawić w przedpokoju oraz równocześnie nie pamiętają, że w czasach ich małoletniości tylko takie towary były osiągalne w sklepach.

Z kolei młode doktorantki, które mają pieniądze od swoich rodzicieli, dekorują przestrzenie swoich domów na współczesną modłę. Kupują meble marki Vondom, czym nieco zdumiewają bardziej zachowawczych członków własnej familii lub znajomych. Jednak do nowoczesnego mieszkania w centrum Warszawy średnio będą pasować inne meble, takie jak te - Tutaj liczy się klasa rodem z Francji, a samo mieszkanie ma prezentować się jak z żurnala.

Wysokogatunkowe meble Vondom charakteryzują się mocno geometryczną strukturą wyglądu i jednolitymi, czasami nieco fluorescencyjnymi odcieniami. A niektóre osoby twierdzą, że jeżeli istnieje życie poza Ziemią, to ufoludki używają takich właśnie elementów wyposażenia. Wystarczy zerknąć na zdjęcia zamieszczone w internecie, aby przekonać się, jak zwariowane formy mogą one przybierać. Tego rodzaju meble można postawić nie tylko w swoim mieszkaniu. Część z nich bywa projektowana specjalnie z myślą o gospodarzach, którzy pragną ustawić je na tarasach. Będą to więc rozciągnięte szezlongi, solidne fotele i stoły, których forma i rozmiar zrobią ogromne wrażenie na gościach.

Marka Vondom proponuje jednak nie tylko meble. Do urządzenia wnętrza niezbędne są także inne elementy. Każdemu domowi przyda się garstka luksusu i europejskiej elegancji. Aby trochę unowocześnić i odświeżyć wnętrze wystarczy kupić np. w sieci designerską donicę z odciśniętym wizerunkiem twarzy na awersie. A kto nie ma zwyczaju trzymać roślinności w domu, zakupi dla siebie śliczną lampę, którą postawi na podłodze albo na biurku. A jeśli sami nie mamy ochoty na tak oryginalne akcesoria, to możemy je podarować naszym przyjaciołom, którzy uwielbiają takie designerskie cacka.