You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Jak powinniśmy dobierać krzesła do biura? Na jakie czynniki trzeba zwracać uwagę?

on Sep 6, 2021
Wiele osób nie ma wiedzy, jakie krzesło do pracy biurowej warto wybrać, dlatego też sięgają po utarte zasady wyboru, do których należą przede wszystkim parametry techniczne i koszt zakupu. Niestety, przez to zapomina się, jakie to krzesło będzie miało wpływ na stan naszego zdrowia. Jakie w związku z tym mamy typy krzeseł oraz w jaki sposób je dobierać pod kątem zdrowia?

krzesło biurowe
Author: Kristin Nador
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej znane są krzesła biurowe, ponieważ jest to najtańsza opcja. Niska cena jednak często znajduje odbicie w braku możliwości dopasowania krzesła do sylwetki użytkownika, jak również pasywność w trakcie siedzenie. Małe możliwości ustawień, a także brak aktywnych części składowych mogą doprowadzić do powstania uczucia zmęczenia, braku koncentracji oraz bólu różnego rodzaju. Każdy, kto długo pracował w biurze i przesiadywał na tego typu krześle, ma pojęcie, z jakiego rodzaju odczuciami się to wiąże. Całe szczęście powstają wciąż lepsze krzesła biurowe, (krzesła biurowe we Wrocławiu) które możemy porównać do krzeseł o zdrowotnych właściwościach. Dowiedz się więcej tutaj: poznaj ofertę.Jednakże, ażeby takie krzesło podkładka pod krzesło można było określać tym mianem, powinno ono być podciągnięte do kategorii przedmiotów zdrowotnych, zaś jego rezultaty działania powinny zostać potwierdzone poprzez badania jak też wymagające testy. Stąd więc zawsze warto zapytać osobę w sklepie, czy oferowane krzesło zostało zaliczone właśnie do tej kategorii. Świetnym wyborem są również krzesła ergonomiczne, ich dużym plusem jest możliwość pochylania oparcia, ustawiania podłokietników jak również siedziska. Na uwagę zasługują również ergonomiczny kształt oparcia i siedziska.

biuro, krzesła
Author: Armstrong
Source: Armstrong
Wszelkie tego rodzaju właściwości zapewniają możliwość dopasowania ustawień krzesła do sylwetki użytkownika. Sprawdzone są także krzesła z przeznaczeniem stricte do siedzenia przy komputerze. Jeśli dobierzemy złe krzesło to na pewno będziemy mieć problem z bólem kręgosłupa. () Tak właśnie dzieje się, jak krzesło mata pod krzesło przeźroczysta ma nieruchome, nieruchome siedzisko. Bóle pleców powstają więc przez przeciążenie mięśni pleców przez robienie nienaturalnych ruchów w trakcie siedzenia, gdyż ciało musi się dopasować do nieruchomego siedziska krzesła. Ruch natomiast jest dla ciała bardo naturalny, tak więc o wiele przyjemniej jest pracować na krześle z ruchomym siedziskiem mającym sprężynę. Dobrze jest pamiętać o tych wszystkich siedziskach podczas wyboru krzesła.