You are here

Jak tanio i szybko odświeżyć meble w swoim domu, na co patrzyć podczas kupowania oklein na meble.

on Feb 13, 2019
Meble spełniają ważną rolę w każdym domu i mieszkaniu, jednak wraz z pływającymi latami ich wygląd będzie się zmieniał. Fronty mogą się stać porysowane i matowe, tworzą się także różnego rodzaju odpryski i jakieś uszkodzenia. Zresztą jest to zupełnie zrozumiałe, bo po kilkunastu latach ciągłego użytkowania nawet najbardziej solidna płyta meblowa może mieć nie dać rady.

Okleina na meble
A w kuchni używa się przecież sztućców, czasami rozbijają się talerze, no i nie należy zapominać o gorących patelniach oraz garnkach. Często uszkodzenia te dotyczą tylko wierzchów szafek, a reszta będzie w dobrym stanie. Niektóre osoby w takiej sytuacji będą się decydować na kompleksową zmianę mebli, lecz jest to dość droga przyjemność i będzie się najczęściej wiązać z koniecznością zrobienia większego lub mniejszego remontu. Zdecydować się też można na zmianę samych frontów, to rozwiązanie będzie dużo tańsze i nie tak pracochłonne. Jednak najtańszą opcją będzie dawno temu używana technika, która przeżywa obecnie swój renesans, to znaczy oklejanie mebli (zobacz tanie materace kraków) - polecane okleiny.

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach, gdy tak naprawdę wszystko można bez większego problemu kupić, odświeżanie starych mebli nie ma żadnego sensu. Jeśli jednak ich stan będzie dostatecznie dobry, to przy niewielkich nakładach finansowych i odrobinie pracy można sprawić, że zaczną one wyglądać jak nowe.

Głównym zakupem niezbędnym do takiej pracy są okleiny na meble, na szczęście ich wybór w sklepach jest obecnie coraz większy. Okleiny przeważnie sprzedawane są w formie samoprzylepnych arkuszy z różnymi wzorami, jakie można w ładny sposób łączyć w większe powierzchnie. Istotne jest podczas wybierania takiej okleiny, żeby była ona dostatecznie odporna na czynniki mechaniczne i termiczne, wówczas będzie miała szansę posłużyć jeszcze długie lata. Okleiny są sprzedawane w sporej liczbie wzorów, z reguły są to imitacje popularnych gatunków drewna, ale często także najróżniejsze motywy, nadające meblom oryginalnego wyglądu, dzięki temu można całkowicie zmienić ich wygląd.