You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Jak uporać się z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim bezapelacyjnie jest ocieplenie domu?

on Nov 15, 2018
Każdy kto kiedykolwiek miał przyjemność zetknąć się z procesem budowania domu wie, że jednym z koszmarów spędzających sen z powiek każdego, nawet tego doświadczonego, budowlańca jest izolacja stawianych budynków. Jest to proces niezwykle złożony i na dobre wykonanie ocieplenia składa się mnóstwo elementów i rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, żeby wszystko trzymało się w miejscu przez długi czas. Jednak rozwój przemysłu budowlanego wychodzi na spotkanie kłopotom i tworzy innowacyjne techniki mające ułatwić ten jakże trudny proces.
Jedną z najbardziej rozchwytywanych metod ocieplania jest obecnie wykorzystywanie pociętych kawałków styropianu i przytwierdzanie ich do ścian domu. Jest to technika o wiele trwalsza niż przykładowo wełna mineralna i cechująca się niską od pozosta http://www.megastyro.pl/regranulat-styropianowy.html odporność odpowiadają zaślepki styropianowe i kliny styropianowe, które gwarantują ciągłą izolację temperatury i zapobiegają przed powstawaniem dziur w elewacji. Jeśli zostaną odpowiednio założone zaślepki styropianowe sprawnie uchronią naszą wieloletnią izolację przed wyniszczeniem i skraplaniem się wody. Kliny styropianowe mogą być natomiast użyte do osuszenia powierzchni dachów i podłoży tarasów, które często narażane są na działanie nieprzychylnych warunków pogodowych, w szczególności w naszym kraju, gdzie deszcz, opady śniegu i grad to nic nadzwyczajnego.
styropian
Author: Baumit


Pomimo faktu, że styropian sprawuje niepodzielne rządy w świecie ocieplenia domów, to istnieją również inne sposoby mające swoich fanów. Jedną z nich stanowi XPS, nazywany materiałem ociepleniowym dwudziestego pierwszego wieku, porównaj megastyro.pl/Czym zasłużył na tak przychylną nazwę? Przede wszystkim dzięki swojej innowacyjnej budowie jest znacznie twardszy i analogicznie bardziej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Kolejnymi materiałami są najrzadziej wykorzystywane: włókna celulozowe i pianki poliuretanowe, które są znacznie bezpieczniejsze, gdyż nie rozprzestrzeniają ognia, a w przypadku pożaru nie wydzielają substancji toksycznych. Jednak są one droższe od tych standardowych, a ich położenie jest trudniejsze.
Niezależnie od tego na którą metodę się zdecydowaliśmy niezwykle ważne jest, aby sam proces izolacji budynku zlecić komuś doświadczonemu, gdyż umiejętnie wykonane ogrzewanie ścian zostanie z nami na wiele lat w nienaruszonej. Nie ma więc powodu do paniki, tylko trzeba znaleźć odpowiednią firmę specjalizującą się w ocieplaniu budynków i przedyskutować z nią dane szczegółowe naszego zlecenia.