You are here

Jak urządzać małą kuchnie? Jaki jest na to najbardziej właściwy sposób? Czy zwykłe meble będą pasować?

on Nov 15, 2018
Nasze mieszkania w budynkach wielorodzinnych dość często mają bardzo małe kuchnie. Są takie, które mają zaledwie 4 metry kwadratowe. Bardzo często jednakże ich wielkość może wahać się od 6 do 9 metrów. W tego typu kuchniach z całą pewnością powinniśmy instalować meble na wymiar. Dzięki nim można funkcjonalnie gospodarować każdą nawet bardzo małą przestrzeń.


W takich meblach (szczegóły w portalu http://meble.pl/meble/stoly,meble-do-jadalni/) należy umieścić płytę i piekarnik, wąski zlew i jeśli nie da się inaczej to też małą lodówkę pod blatem. Okap również musi być mały, najlepiej podszafkowy. Jeżeli jest mało miejsca na zabudowę wtedy zamiast dwóch rzędów górnych półek jesteśmy w stanie zrobić trzy, aż pod sam sufit. W niezbyt dużej kuchni możemy umieścić również mały blat instalowany na ścianie, jaki będzie spełniał rolę składanego stołu. W miejscu pomiędzy szafkami powinniśmy zlokalizować reling, na którym znajdą się akcesoria kuchenne.

Jeśli w kuchni jest okno to dajemy tam zazdrostkę albo roletę, gdyż bardziej przestrzenne dekoracje okienne będą tylko przytłaczać niezbyt duże pomieszczenie. Ażeby było bardziej przytulnie warto zadbać o dodatki takiego rodzaju jak: chodnik, podkładki oraz rękawice kuchenne. W każdej kuchni, małej czy dużej, muszą znaleźć się interesujące akcesoria. Niezbędne, lecz prezentujące się dodatkowo bardzo atrakcyjnie. W sklepach odnajdziemy kilka interesujących produktów, jak hario Dripper, czyli bardzo pomocny zestaw do zaparzania pysznej kawy - akcesoria marki Hario. Na uwagę zasługuje też Henry Emile, co oznacza markowe rzeczy do kuchni.


To sprawia, że każda z kuchni jest jeszcze bardziej ciekawa. Tak jesteśmy w stanie zaaranżować każdy typ kuchni, szczególnie zaś w niedużej kuchni tego rodzaju elementy będą sprawdzać się perfekcyjnie. Dlatego że problematycznie na mniejszym metrażu wyeksponować coś charakterystycznego, gdyż nie znajdujemy na to miejsca, zaś te akcesoria perfekcyjnie tworzą klimat wnętrza. Identycznie, w małej kuchni nie zapominać należy o najlepszym oświetleniu. Jak robimy coś wieczorem to oczywiście niezbędne jest górne światło, natomiast w odmiennych sytuacjach warto postawić na klimatyczne, punktowe światło. Przebywanie w tego rodzaju kuchni będzie przyjemnym przeżyciem.