You are here

Jak zaprojektować nowoczesne mieszkanie?

on Nov 15, 2018
Wielu z nas chce mieć nowocześnie i elegancko wyglądające mieszkanie, które będzie dodatkowo jak najbardziej praktyczne. Rozwiązań na nowoczesne mieszkanie jest niemało. Na początku powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim doborem barw, które w przypadku wnętrz odgrywają niebagatelne znaczenie.

Najmodniejsza jest obecnie biel, połączona z beżami i czernią. Do designerskich mieszkań niezawodnie pasują przeróżne metalowe dodatki bądź też ekstrawaganckie zestawienia, m.in. metalu i szkła. W innowacyjnych mieszkaniach pasują wszystkie niespotykane, a dodatkowo gustowne akcesoria. Powinniśmy wybrać elegancję i klasyczną jednorodność. Niezwykle istotne jest również zestawienie właściwych proporcji. Do stonowanych barw, np. szarości lub pasteli, świetnie pasować będą lampy kryształowe. Dzisiaj bardzo modne są lampy swarovsky, gustowne i ekskluzywne, chociaż równocześnie bardzo skromne w formie. Takie akcesoria świetnie będą wyglądać w dużych pomieszczeniach. Jeżeli oprócz tego ustawimy designerskie sofy, z całą pewnością wykreujemy wnętrze godne podziwu.
Lampy w stylu vintage, kolekcja Shadow violet
Author: Nowodvorski Ligthing
Source: Nowodvorski Ligthing
Aby nowoczesne wnętrze nie wyglądało nazbyt surowo, należy wprowadzić do niego trochę "cieplejsze" elementy, m.in. wyprodukowane z drewna. Taką funkcje może spełniać chociażby drewniana podłoga, albo miękkie tkaniny, z jakich stworzone będą zasłony albo fotele. Musimy pamiętać również, iż nowoczesne mieszkanie (https://nklim.design/portfolio/projekt-mieszkania-o-powierzchni-40m2-2/) to także jak najwięcej wolnej przestrzeni. W małych mieszkaniach bardzo często wyburza się ściany w pewnych pomieszczeniach, łącząc ze sobą salon z kuchnią. Dzięki temu zyskujemy nieco miejsca, chociaż metraż pozostaje ten sam.W nowoczesnych pomieszczeniach nie powinniśmy obawiać się wszelkiego typu eksperymentów - w takich wnętrzach jest to wręcz wskazane. Jeżeli lubimy projektować wnętrza, powinniśmy nieco połączyć style, np. do designerskiej, nieco ascetycznej przestrzeni, wprowadzić kilka motywów rustykalnych. Wtedy sprawimy, że nasze wnętrza staną się niepowtarzalne, a oprócz tego bardzo modne. Nie należy bać się również urzeczywistniania własnych, niekiedy nawet szalonych pomysłów, mieszkanie (http://www.morganinteriordesign.pl/) bowiem to przestrzeń, gdzie najczęściej spędzamy sporo czasu każdego dnia, odpoczywamy w nim, pracujemy, spotykamy się z rodziną i znajomymi więc musi być komfortowe.