You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Jak zmieniły się łazienki w ciągu ostatnich lat

on Aug 13, 2021
Do dziś mam w pamięci łazienkę mojej babci zamieszkującej na wsi. Umywalnię, bowiem ubikację w kształcie drewnianego sześcianu z wykrojonym serduszkiem w drzwiach babcia miała na zewnątrz. A umywalnia? Umywalnię stanowił wyodrębniony kąt w całkiem sporej kuchni, zakryty zasłonką. W kąciku stał zestaw stelaż z miską, obok porcelanowy dzban, służący nalewaniu wody do miednicy. Woda lodowata, częstokroć prosto ze studni.


Marmur jak perły i mała czarna
Author: ROGALA
Source: ROGALA
Raz na tydzień babunia podgrzewała używając kuchennego pieca sagan wody na kąpiel. Choć dobrze wspominam wolny czas spędzany u babci, cenię wygodę powszedniego prysznica i od czasu do czasu gorącej kąpieli w wannie pełnej pachnącej pianki. I choć dzieciństwo i młodość spędziłam w mieście, gdzie rzecz jasna toaleta już była, wielce różniła się od dzisiejszych! Najpierw lamperie malowane farbą olejną. Gdy natomiast w sprzedaży pojawiła się pierwsza ceramika łazienkowa, mój ojciec stał w długaśnej kolejce, nim kupił ceramikę o nieokreślonej barwie i nie w pełni takie, jakie wymarzyła sobie moja rodzicielka. Jednakże uradowany wiózł je do własnego mieszkania niemal przez połowę kraju. Teraz prawie już zapomnieliśmy o tych ciężkich czasach.


W handlu mamy ogromny wybór ceramiki łazienkowej nieograniczony wybór kabin prysznicowych, wanien, umywalek a także wucetów. Możemy mieć umywalnię jaką tylko sobie wyśnimy, nietuzinkową, nawet nad wyraz zbytkowną i arcykosztowną. W kierunku starożytnej Grecji lub w nowoczesnym, kolorową albo w jednej tonacji barw. Ten nieskończony wybór ceramiki łazienkowej powodował, że
łazienka
Author: Ines Hegedus-Garcia
Source: http://www.flickr.com
nieomalże miesiąc obmyślałam jak wyposażyć umywalnię w moim nowo nabytym, pierwszym mieszkanku.

Finalnie, (gdyż urządzałam całe moje gniazdko w nieco "swojskim" stylu), postanowiłam urządzić toaletę cokolwiek na styl babcinej, to jest zakupiłam zestaw stelaż z miską, który to zastępuje mi umywalnię.

Jeśli zaintrygowały Cię wpisy podane na tej stronie, to zapewne spodobają Cię się też dalsze wątki (https://filtrynakran.pl/pl/p/Bambusowe-slomki-10-szt./68), które znajdują się w linku pod spodem.

Sprawdź więcej: stelaż pod tynk. Dokupiłam również srebrny dzbanek, służący raczej celom dekoracyjnym. Ceramika łazienkowa w mojej toalecie gdzieniegdzie upiększana jest delikatnym deseniem, utrzymana jest w płowych barwach, brodzik kwadratowy ravak, osłonięty kwiecistą kotarą ( jak u babci). Sprawdź więcej: strona. Muszę stwierdzić, iż czuję się tu, zupełnie niekonwencjonalnej, niezwykłej całkiem swojsko, a jednocześnie ogromnie komfortowo. Miłej kąpieli!