You are here

Jakie wymogi są stawiane kandydatom do zatrudnienia jako kasjer walutowy?

on Nov 15, 2018
Osoby, które w swojej pracy pragną mieć kontakt równocześnie z ludźmi oraz pieniędzmi, nie muszą funkcjonować w np. sklepie obuwniczym. Jest wiele zawodów, które dają możliwość pracy z banknotami wywodzącymi się z różnych państw.


Dla przykładu kasjer walutowy to osoba, która zarabia w kantorze oraz zajmuje się realizacją transakcji wymiany walut.
kadr - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com


W granicach swych zadań obsługuje też międzynarodowe transfery pieniężne oraz obsługuje klientów w możliwie miły sposób. Jest to działalność dla osób otwartych, które szukają stabilnego zatrudnienia. Do pracy jako kasjer walutowy należy mieć specjalistyczne uprawnienia, jednak w razie ich braku, poszukująca pracownika firma jest w stanie opłacić taki kurs ze środków własnych. Odbycie dobrego kursu w szanowanej korporacji wiąże się z kosztem ok. 600 zł. Coraz częściej mamy dzisiaj do czynienia z kantorami internetowymi, zatem praca kasjera stoi pod znakiem zapytania. Na dzień dzisiejszy to zawód dosyć dochodowy. Kandydat na kasjera musi być osobą odpowiedzialną oraz dyspozycyjną, gdyż działalność może odbywać się na zmiany. Kandydat powinien poza tym wykazywać się dużą kulturą osobistą i znajomością obsługiwania komputera. Konieczne jest również przedłożenie zaświadczenia o niekaralności, a dodatkowym atutem okaże się biegła znajomość języka obcego.


Z drugiej strony osoba zatrudniona jako kasjer walutowy może mieć nadzieję na stabilne oraz bezpieczne zatrudnienie opartą o umowę o pracę. Bardzo ważne dla pracownika jest ciekawe wynagrodzenie (od około dwóch tysięcy PLN netto) i system premii.
Równie ważna jest też możliwość pracy w renomowanej firmie i zdobycie cennego doświadczenia. Pracownik może ponadto liczyć na prywatną opiekę medyczną czy możliwość dalszego szkolenia.