You are here

Jakie zalety mają fototapety przy wykończeniu wnętrz, najczęściej stosowane podkłady na których się je drukuje.

on Feb 20, 2019
Jeśli ktoś chce ciekawie i oryginalnie ozdobić lub urządzić wnętrze swojego domu to powinien pomyśleć o fototapetach. Popularność zaczęły one zyskiwać kilkanaście lat temu, kiedy maszyny do ich druku potaniały i stały się bardziej dostępne także dla małych firm.
komfortowa sypialnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie technologia jeszcze bardziej poszła do przodu, dzięki czemu ogólna dostępność fototapet znacznie wzrosła przy jednoczesnym spadku cen. Na pewno są z tego zadowoleni osoby urządzające mieszkanie, które mogą za niewielkie pieniądze mieć pomysłowo wykończone wnętrze. Największym plusem fototapet będzie to, że można na nich wydrukować praktycznie wszystko co się chce. Jeśli ktoś ma jakąś fotografię, to może ją podesłać, jeżeli tylko będzie miała odpowiednią jakość to zostanie na tapecie wydrukowana. Jeżeli własnego zdjęcia się nie ma to również nie będzie to problemem. Firmy które produkują fototapety najczęściej współpracują z bankami zdjęć, dzięki czemu do wyboru otrzyma się ich nawet parę milionów, więc będzie w czym wybierać. Zobacz więcej: zobacz więcej.

Zamawiając fototapety do sypialni należy podjąć oprócz motywu jeszcze jedną istotną decyzję, to znaczy rodzaj zastosowanego podkładu. Podkłady występują w kilku rodzajach, różnią się między innymi ceną, wyglądem oraz wytrzymałością na wilgoć, więc nie każdy rodzaj fototapety można przykleić w każdym wnętrzu. Najmniej kosztują fototapety na wymiar wykonane na podkładzie z papieru. Podstawowym jego plusem będzie cena, ale z kolei ma także parę wad.

To niewątpliwie bardzo interesująca kwestia, zatem jeśli masz ochotę ją przeanalizować głębiej, to kliknij tutaj, a więcej znajdziesz w linku (https://www.meble.pl/meble/kokoon-design/).

Przede wszystkim wymaga odpowiednio przygotowanej powierzchni ścian, po naklejeniu wszystkie nierówności niestety będą doskonale widoczne. Poza tym ten rodzaj podkładu nie będzie odporny na wilgoć, przez co nie będzie się nadawał do stosowania w łazienkach i kuchniach. Tu więcej:
jasna i mała sypialnia
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Trochę lepsze parametry mają podkłady lateksowe, dzięki zastosowaniu pianki na ich powierzchni nie tylko ładniej wyglądają, ale też lepiej maskują niedoskonałości ścian. Najwyższy standard mają fototapety winylowe. Materiał z którego się je robi jest zupełnie odporny na wodę, więc nie straszne mu będą zalania w kuchni lub łazience, a oprócz tego podkłady takie doskonale odzwierciedlają nadrukowane motywy.