You are here

Jakim sposobem elegancko ozdobić stół - interesujące przykłady serwetek

on Nov 15, 2018
Ładne i gustowne meble to nie wszystko – podając posiłki warto dbać o piękną narzutę albo obrus. Ciekawe ozdoby do stołu spełniają dwojaką rolę: zabezpieczają stół przed zabrudzeniami (szczególnie uciążliwymi, kiedy mebel jest wykonany z drewna) , a także wyróżniają się wysokimi walorami dekoracyjnymi.
Nie od dziś powszechnie wiadomo, że styl podawania napojów oraz deserów jest ważny przy przyjmowaniu gości – szykowne nakrycie stołu jest w żadnym razie potrzebne podczas takich uroczystości, jak przykładowo kolacja wigilijna, wesele bądź urodziny. Każdy posiłek znacznie ciekawiej smakuje, jeżeli zostaje on podany w szykownej oprawie.

Śliczne obrusy i serwetki (idź pod ten adres zobacz więcej) doskonale prezentują się na komodach, ławie , a także kuchennym stole, a współcześnie można je odnaleźć w najróżniejszych stylach i wariantach kolorystycznych. Najbardziej doceniane egzemplarze, wychodzące spod rąk dizajnerów , jak również zawodowych rzemieślników, odznaczają się nadzwyczajnym, unikatowym pięknem oraz mistrzowską precyzją.

Wśród ich typów niewątpliwie każdy jest w stanie znaleźć coś najlepszego dla siebie – od klasycznych i wysoce ponadczasowych białych obrusów aż po tematyczne nakrycie stołu (czyli przykładowo bożonarodzeniowe). Nie brakuje również ciekawych rozwiązań dla miłośników nowoczesnych, minimalistycznych i praktycznych pokojów – bardzo rekomendowane są bambusowe maty do podawania azjatyckich potraw oraz obrusy w abstrakcyjne wzory.

nakryty stół
Author: LAURASTAR
Source: LAURASTAR
Ładne wyroby tekstylne od dawna były bardzo znane i tak jest także do dziś. Takie materiały, jak delikatne koronkowe serwetki na stół , jak również obrusy były dawniej robione ręcznie, zaś ich wykonywanie stanowiło bardzo popularne rzemiosło; do teraz niektóre regiony posiadają swe własne, unikalne wzory.Małe serwetki i plecionki wykonane z myślą o amatorach kawy oraz do podawania deserów przeważnie są niewielkie, dekoracyjne , a także wykonane z białej albo kolorowej koronki albo eleganckiego drukowanego papieru. Papierowe serwetki - zapoznaj się z ofertą - www.tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage - warto od czasu do czasu, żeby uzyskać lepszy efekt dekoracyjny, ułożyć w kunsztowny sposób – można je poznać na przykład zgłębiając tajniki origami.

Organizując spotkanie nie należy zapomnieć o ładnych naczyniach, najlepiej we wspólnym designie albo chociaż tonacji kolorystycznej. Warto wiedzieć, że wysokiej jakości nakrycie stołu teraz czasem można znaleźć w niezwykle rozsądnych cenach – rekomendowane sklepy oferujące dekoracje , a także inne wyposażenie do domu posiadają niezwykle szeroki wybór takich przedmiotów.

Niesamowite serwety, narzuty oraz wykwintne szklanki potrafią pełnić funkcję eleganckiej ozdoby w licznych pokojach – szczególnie tradycyjnych, uniwersalnych albo w stylu retro.