You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem załatwić sprawy z Urzędem Skarbowym wykorzystując do tego Internet?

on Nov 15, 2018
Każdy rok to wiele obowiązków dla podatników, a jednym z nich jest rozliczenie się z US. Jeśli robisz to od kilku albo kilkunastu lat, z pewnością świetnie zdajesz sobie sprawę, że należy to uczynić do ostatniego dnia kwietnia. Jednak im wcześniej, tym lepiej, zwłaszcza że im bliżej ostatecznego terminu, tym większe kolejki tworzą się w urzędzie. Aby się z nimi nie mierzyć, warto jest złożyć PIT online. W jaki sposób się do tego zabrać?


pieniądze
Author: Eric Pesik
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie martw się, że sobie nie dasz rady. Nie ma takiej możliwości, aby coś zrobić nieodpowiednio, ponieważ aby złożyć rozliczenie PIT 2015, program pobierasz z jednej ze stron internetowych i po prostu realizujesz kolejne kroki, jakie w nim znajdziesz. Program jest darmowy, więc wystarczy, iż znajdziesz go w sieci albo skorzystasz z jednej z aplikacji często dołączanych do gazet. Gdy włączysz go po raz pierwszy, przekonasz się, iż wszelakie obawy były niepotrzebne. Aplikacja wręcz poprowadzi cię za rękę, sugerując, które pola trzeba uzupełnić. Nie będziesz też musiał przeprowadzać żadnych obliczeń, gdyż program robi to za ciebie, ty zaś nie martwisz się błędami, które mógłbyś popełnić. W końcu matematykę miałeś już kilka lat temu, kalkulator natomiast nie zawsze masz pod ręką, dlatego z aplikacją wszystko jest o wiele łatwiejsze oraz mniej skomplikowane. Po uzupełnieniu wszystkich pól w dokumencie być może będziesz zmuszony jeszcze wpisać informacje do załączników, zależnie od tego, do czego jesteś zobligowany (pełne dane). Jednakże nie niepokój się, nie zajmie ci to sporo czasu, ponieważ wszystkie dane - kliknij - automatycznie kopiowane są z poprzednich formularzy. Sam się zdziwisz, jak szybko pójdzie ci wypełnianie dokumentów, które później trzeba wysłać drogą elektroniczną bądź pocztową. Jeżeli chcesz, można też je zanieść samemu, lecz po co zawracać sobie głowę, kiedy są dużo lepsze sposoby.


rozliczenie PIT
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Dzięki niniejszym aplikacjom służącym do robienia rozliczeń deklaracji rocznych możesz nie tylko w komfortowy sposób rozliczyć się z US, ale również zaoszczędzić czas. Dlatego już dziś skorzystaj z jednej z takich aplikacji oraz zarekomenduj ją swym przyjaciołom, a z pewnością będziecie mieć więcej czasu, by spędzić go w znacznie przyjemniejszy sposób, aniżeli stanie w kolejkach oraz rozmowy z urzędnikami.