You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Jesteś smakoszem wina oraz nalewek? Spraw sobie karafkę, ciesz się eleganckim podaniem napitku oraz zatroszcz się o jego dekantację

on Feb 6, 2019
Mimo że wino nie okazuje się narodowym trunkiem naszych rodaków, cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem oraz coraz częściej pokazuje się na polskich stołach. Wiąże się to z dogodniejszym dostępem do dobrych trunków, jak również tym, że również krajowe wina zyskują coraz znaczniejsze uznanie wśród amatorów. Gdy lubi się czasem skosztować wina albo nalewki, warto zaopatrzyć się w ładną karafkę.

Lubisz wino? Spraw sobie karafkę!kieliszek z winem
Author: Arpit Gupta
Source: http://www.flickr.com
Osoby, które lubią od czasu do czasu skosztować nieco smacznego wina, albo serwują tego typu napitek na spotkaniach oraz imprezach domowych, mogą pomyśleć o nabyciu karafki do wina, które dostaniesz w tym sklepie. Prawdą jest, że wino przelewane do karafek wygląda szczególnie estetycznie i gustownie, zwłaszcza jeśli w zestawie z karafką zakupuje się również pasujące kieliszki albo szklanki. Jednak walory estetyczne nie okazują się jedynym powodem, dla którego warto przed podaniem wina przelewać je do karafek. Łączy się to bowiem z ważnym procesem dekantacji. Wino powinno pooddychać

Szeroka grupa osób odkorkowuje wino i od razu napełnia trunkiem szkło, nierzadko butelkę odmyka się https://kuchnieportal.pl/artykul/kuchnie-na-wymiar-co-nalezy-wiedziec/ już przy stole lub w czasie posiłku. Tymczasem wino czerwone musi być poddane procesowi dekantacji, co pozwala mu nieco pooddychać, a zarazem rozdzielić trunek od powstałego osadu. Przelewanie trunku do karafki zdaje się być łatwą oraz szybką czynnością, jednakże wszystko musi się wykonać wyjątkowo powoli oraz z ostrożnością, gdyż jeden nierozważny ruch potrafi zniweczyć całą pracę i sprawić, że wino ponownie pomiesza się z osadem.


Wybierz eleganckie naczynie na prezent


W sytuacji, kiedy potrzebuje się pomysłu na estetyczny i ciekawy prezent dla miłośnika win albo nalewek, można wziąć pod uwagę zakup eleganckiej karafki. Wino podane w karafce pięknie się prezentuje na stole, a jak się okazuje, nabiera też doskonalszego smaku, wyzbywa się nieładnego zapachu oraz posmaku. W karafkach można serwować tak i wina, nalewki, jak także czystą wodę, więc przyda się ona w rzeczywiście wielu sytuacjach. Może służyć także jako elegancki motyw ozdobny, zwłaszcza że karafki produkowane są w wielu różnych wzorach, tak i w duchu klasycznym, jak także nowoczesnym.