You are here

Kominek w salonie. Wytworna ozdoba wnętrza i źródło ciepła

on Nov 15, 2018
Kominek to nie jedynie dekoracja pomieszczenia, ale także ponadprogramowe źródło ciepła. Podpowiadamy, jak dopasować właściwy kominek do salonu oraz jak ciekawie go zaaranżować. Dzięki najświeższym technologiom, domowy kominek może być stylową i niekoniecznie drogą ozdobą prawie każdego wnętrza. Idealnie sprawdzi się w salonie, w jakim kreuje miłą, domową aurę. Kominki są ponadczasowe, nie poddają się trendom. Dzięki nim wnętrze stanie się przytulne, ciepłe oraz intrygujące.

kominek
Author: Brandon Carson
Source: http://www.flickr.com
Bogactwo oferowanych w sprzedaży kominków z jednej strony daje możliwość dopasowania urządzenia do indywidualnych wymogów, natomiast z drugiej jednakże nastręcza przyswojenia choćby zasadniczej wiedzy na temat modeli a także zastosowań poszczególnych konstrukcji. Przemyślany wybór odpowiedniego źródła ciepła będzie gwarancją wygodnego użytkowania a także - dodaj serwis do stron zaufanych pozwoli stworzyć przyjemną atmosferę w domowych wnętrzach. W grę wchodzi również kominek na zamówienie - kominek do Twojego domu.Wybór między konstrukcją otwartą a zamkniętą to początkowy krok, który należy wykonać, budując wymarzony kominek. Modele otwarte są bardzo zbliżone do stosowanych przez stulecia palenisk, które służyły do przygotowania posiłków, a również ogrzewania a także oświetlania domostw. Ich największą zaletą jest wyjątkowy klimat, jaki tworzą we wnętrzach. Mimo pozorów nie są jednakże efektywnym źródłem gorąca – wykorzystują do ogrzania pomieszczenia wyłącznie około dwudziestu% energii zawartej w drewnie, które w związku z nieograniczonym dopływem powietrza dodatkowo szybko się spala. Przyjemny wieczór przy blasku ognia wiąże się zatem w ich przypadku z nieodzownością częstego uzupełniania opału.
W wyższym stopniu praktycznym podejściem są kominki zamknięte. Ich kluczowym elementem jest wkład kominkowy, zasłonięty przeszklonymi drzwiczkami. W porównaniu do kominków otwartych, na pewno podnosi to bezpieczeństwo a także skuteczność energetyczną procesu spalania, wynoszącą nawet do 70%. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je z powodzeniem wykorzystywać jako źródło gorąca w domu. Wkłady mogą być przystosowane do kooperacji z instalacją dystrybucji gorącego powietrza, względnie posiadać tak zwany płaszcz wodny. Obudowa do kominka jest kwestią naszego gustu.