You are here

Kompozycje wnętrz z montażem oświetlenia diodowego

on Nov 15, 2018
Każde wnętrze przeznaczone pod firmę usługową, dla przykładu pod kawiarnię albo salon fryzjerski, prócz adekwatnego oprzyrządowania fachowego a więc odpowiednio: barem, ekspresem do kawusi, lustrami, suszarkami itp. potrzebuje sposobu na wyszukany styl. Można to osiągnąć na różne sposoby.


W kafeterii dla przykładu postawiłbym kominek w narożniku pomieszczenia. Zapewniło by to nam zarazem grzanie jak również estetyczny styl, czyli przyjemne z pożytecznym. Nadto drewniane, sosnowe stoły.
ledowe oświetlenie
Author: Nathan Duprey
Source: http://www.flickr.com
Niezbędne jest również odpowiednie światło. Możemy zastosować lampy na stołach a także plafony a w nich oszczędne żarówki LED, a z rzadka (przykładowo tuż przed Bożym Narodzeniem), ewentualnie możemy jeszcze pomyśleć o dowolnych dekoracjach świetlnych. Oszczędnym projektem może być taśma LED smd 3528, która w porównaniu ze zwykłymi lampkami choinkowymi jest sporo tańsza w użytkowaniu. Taśma LED jest nadto bardzo giętka, możemy nią opleść klatkę schodową, wcześniej przystrojoną witkami choinki co z pewnością przyda jej atrakcyjności.
Innym sposobem gdzie zużytkowana może być taśma LED smd 3528 jest ozdoba ścian budowli. Jest to szczególnie modny sposób na dekorację podwórza oraz budynku w osadach Podhala i w jego otoczeniu. W czasie wszelkich świąt kościelnych przybiera ów zwyczaj czasami formę specyficznego współzawodnictwa - trwają wyścigi kto uczyni ze swego domu i obejścia większą choinkę. A więc jadąc pomiędzy drugą połową listopada i początkiem nowego roku powiedzmy w kierunku Kasinki Małej, zobaczymy jak pobocza jarzą się niczym gwieździste niebo w pogodną nockę, a po dachach wspinają się świecący Mikołaje z worami i innego tego typu akcesoriami.


Dla zapobiegliwego gospodarza w takowym przypadku taśma LED to idealne podejście, gdyż diody pobierają znamiennie mniej energii niż nawet bardzo ekonomiczna świetlówka. Tego typu światło ma także taką zaletę, że jest bardzo odporne na warunki pogodowe, ponieważ źródło światła jest umieszczone w plastikowej taśmie, więc wilgoć nie jest już problemem. Taśma LED wykorzystywana może być również przykładowo jako oświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej tablicy reklamowej i jak wszelki LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest nieduży pobór prądu.