You are here

Który rodzaj kominka jest idealny?

on Feb 5, 2019
Wielu z nas fantazjuje o kominku z roztańczonym w środku płomieniem – magiczna atmosfera, ciepło domowego ogniska oraz ładne schludne dopełnienie aranżacji o każdej porze roku. Dla poniektórych rodzinne zebrania przy kominku to poruszający punkt każdego wieczoru, dla innych to głównie źródło ciepła.

kominek
Bez względu od przeznaczania, kominek akcesoria do kominków sklep online w pomieszczeniu wymaga przemyślenia jak też precyzyjnego zaplanowania, dlatego że powinien spełniać szereg wymagań. Sam wybór kominka także nie należy do prostych, jako że dostępnych jest wiele wzorów, które różnią się rozmiarem, designem, wariantem opału oraz przede wszystkim – kosztem. Na co powinniśmy się zdecydować: kominek zamknięty, gazowy, wkład kominkowy? Przygotowaliśmy niewielki przewodnik, który być może zilustruje tę sprawę.

Niezależnie od tego który wariant kominka wyselekcjonujemy, można przebierać w stylach. Rzecz jasna estetyczna strona kominka jest uzależniona od jego wariantu, lecz będziemy w stanie odnaleźć tak wolnostojący kominek w wydaniu tradycyjnym, jak także kominek otwarty w stylu nowoczesnym. Zanim postawimy na zabudowa kominka musimy się zastanowić, jak często będziemy w nim palić, czy ma on na domiar tego dogrzewać domek, czy mamy gdzie magazynować drewno (kliknij !). Jeśli już odpowiemy sobie na owe pytania, trzeba wybrać między dostępnymi rodzajami kominków, które mogą być otwarte, konwekcyjne, kumulacyjne, mogą to być też wkłady kominkowe z płaszczem wodnym / tlo.

Gdy potrzebujemy kominka przede wszystkim w roli ozdobnej, to kominek otwarty będzie doskonałym wyborem – ze względu na prędki proces wypalania i przepływ spalin, większa część wygenerowanej energii nie ogrzewa wnętrza. Najpopularniejszym kominkiem będzie konwekcyjny, który wytwarza sporo ciepła oraz ogrzewa pomieszczenie w przeciwieństwie do kominka otwartego. Gdy chcemy, ażeby ciepło utrzymywało się przez długi czas, wówczas najlepszym wyborem będzie kominek kumulacyjny, natomiast dla tych, którzy chcieliby ogrzać też wodę – odpowiednim może być kominek kotłowy - .

Niezależnie od typu kominka można je odnaleźć w przeróżnych stylach jak też formach, które z całą pewnością będą estetycznie pasować do salonu. Kominek nie jest już dziedziną jedynie tradycyjnych salonów.