You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Który surowiec jest od pewnego okresu czasu bardzo nagłaśniany przykładowo w architekturze?

on Nov 15, 2018
W architekturze, podobnie jak w wielu innych branżach, także panują określone tendencje. Obecnie niezwykle modne jest stosowanie różnych składników szklanych.


Nie idzie wyłącznie o szyby czy też drzwi na taras, ale nawet całe elewacje.
szklane
Author: Philippe Put
Source: http://www.flickr.com


Utrzymuje się nawet opinia, że każdy nowy dom powinien mieć jakieś szklane elementy. Dopiero w tym czasie uważa się go jako projekt, jaki podąża za aktualnymi tendencjami. Podobnie ta kwestia może wyglądać w przypadku projektów mebli. Już od dawna moglibyśmy zakupić np. stolik, jakiego blat jest w całości stworzony ze szkła. Niezwykle usprawnia to jego utrzymanie w czystości. Tego typu surowiec uznaje się za niezwykle delikatny, jednak istnieje przecież również szkło hartowane. Jest ono parę razy bardziej trwałe od szkła zwykłego i to z niego robi się np. okna - znajdź więcej - w drapaczach chmur. Jednak z tego surowca nie wykonuje się wyłącznie elementów budowlanych czy samochodowych. W każdym domu mamy przecież różne rzeczy wyprodukowane ze szkła. Są to lustra czy szklanki.


Ponadto duża część żyrandoli stworzonych jest do pewnego stopnia ze szkła. Także niektóre kabiny prysznicowe czy też balustrady w klatkach schodowych również są wykonane ze szkła. Tego typu surowiec nadaje stworzonym przy jego pomocy produktom niezwykle atrakcyjnego oraz nowoczesnego wyglądu. Poza tym szkło można by poddać procesowi utylizacji, przez co mogłoby być znowu wykorzystane do różnorodnych celów.


W dużym stopniu ogranicza to minusy związane ze stosunkowo niewielką wytrzymałością takiego suroWCa. A to w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie dla mnóstwa ludzi.