You are here

Lokata, w której pieniądze można wybrać w każdej chwili, nie obawiając się utraty naliczonych odsetek, jako przykład nowoczesnego produktu

on Nov 15, 2018
Obecnie oferta banków jest niezwykle rozbudowana, a w dodatku co rusz pojawiają się nowe produkty finansowe, mające za zadanie powiększać nasze oszczędności albo umożliwiać realizację transakcji dzięki finansowaniu z zewnątrz. Konkurencja jeśli o to chodzi jest duża i banki usiłują co raz wymyślać następne produkty, pozwalające przyciągnąć im nowych i zatrzymać starych klientów. Jakie rozwiązania się proponuje?


wykres wzrostu kapitału
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jednym z wariantów jest unowocześnianie już istniejących produktów, przez wprowadzanie innowacji do wybranych ofert. Dobrym tego przykładem jest chociażby lokata bezkarna bgżoptima, o której więcej na Na czym polega innowacyjność tego produktu? Każdy kto zaciągał już kiedyś lokatę wie, że tego typu produkt stanowi umowa między bankiem, a klientem, pozwalająca na czerpanie przez niego zysku z przekazanych do banku funduszy. Zysk stanowią odsetki wyliczane od kwoty wyjściowej podanej w umowie.

Aczkolwiek jeśli chodzi standardową lokatę istnieje kluczowy warunek co do tego, by środki zostały po upływie tej umowy rzeczywiście wypłacone. Mianowicie klient nie może wybrać w trakcie jej trwania przekazanych w depozyt pieniędzy, ponieważ, gdy to uczyni utraci wszystkie naliczone dotychczas odsetki. Oczywiście wpłaconej kwoty nie straci, aczkolwiek w praktyce nic nie zarobi na tego typu lokacie. Lokata bezkarna bgżoptima różni się od klasycznej lokaty tym, że pieniądze można wybrać w każdej chwili, bez obawy o utratę naliczonych odsetek.


Finanse
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Lokata o której mowa to oczywiście jeden z wielu przykładów innowacji dotyczącej klasycznego produktu, aczkolwiek odpowiednio nakreślający charakter wprowadzanych innowacji. Tego rodzaju lokata staje się oczywiście atrakcyjnym rozwiązaniem, coraz bardziej zbliżonym do popularnego konta oszczędnościowego, jednak korzystniejszym od niego jako że charakteryzuje ją większe oprocentowanie, a tym samym gwarantuje klientowi większe zyski.
Jeśli chcemy korzystać z najlepszych produktów finansowych powinniśmy być stale na bieżąco z proponowanymi nowościami. Najlepszym ku temu rozwiązaniem jest sprawdzanie portali finansowych, które zawierają informacje o nowinkach z tym związanych. Do tego opłaca się śledzić reklamy bankowe, by nie przegapić żadnej korzystnej oferty.