You are here

Lustro jest czymś nieodgadnionym, pewnego rodzaju wyrocznią, której nie można okłamać

on Nov 15, 2018
Uwielbiamy zmiany. Design i projektowanie wystroju wnętrz stały się w naszym codziennym życiu tak samo istotne jak trendy w ubieraniu się. Szukamy swojego kierunku, czegoś, co wyodrębni nas od innych. Każdy usiłuje otaczać się rzeczami estetycznymi, wartościowymi i funkcjonalnymi zarazem. Dlatego lustra na wymiar są traktowane nie tylko jako produkt codziennego użytku, ale jako znamienity, wytworny dodatek.

Lustro
Author: Marco Hamersma
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy planując urządzenie własnego mieszkania nie zastanawiamy się nad dekoracją, a to akurat dekoracja wyodrębnia nasze wnętrze spośród innych. Niekiedy lękamy się, że coś nie będzie współbrzmieć lub nie do końca mamy pewność, gdzie mamy szukać niepowtarzalnych dekoracji, które uatrakcyjnią nasze mieszkanie.

Lustra są nierozłącznym elementem dekoracyjnym wyposażenia naszych mieszkań. Właściwie dostosowane potrafią wizualnie powiększyć pomieszczenia, a jeżeli mają ciekawe ramy, spełniają rolę niesłychanie dekoracyjną. Warto też pamiętać, że miejsce, w którym zawiśnie lustro dalej znacznie odnajdziesz www.parcienaszklo.com.pl, nie może być przypadkowe. W każdym mieszkaniu są takie miejsca, w których lustro (przejdź) zwyczajnie powinno się znajdować - sprawdź oferta.

Zasadniczo w łazience, nad umywalką oraz w przedpokoju na ścianie przy wejściu albo jako wypełnienie drzwi przesuwnych szafy garderoby. Lustra wieszane w pokojach dziennych już raczej nie służą do przeglądania, tylko do uwypuklenia charakteru pomieszczenia. Jeżeli chcemy wizualnie powiększyć mały pokój dzienny, świetnym wyjściem jest umieszczenie lustra za, lub nad kanapą, najlepiej na wysokości około półtora metra od powierzchni podłogi.

Natomiast bardzo miernym pomysłem jest umieszczanie luster naprzeciwko zestawu wypoczynkowego czy np. miejsca do pracy. Wtedy będziemy mieć wrażenie, że stale ktoś nas obserwuje. Ponadto oglądanie ciągle własnego odbicia w lustrze, może być bardzo męczące.

Lustro w korytarzu jest niezbędne, nawet nieduże. Po pierwsze z reguły każdy z nas lubi spojrzeć przed wyjściem z mieszkania, jak wygląda "w całości". Po drugie lustro powiększa powierzchnię, której w typowych przedpokojach nie jest za wiele. Dlatego fantastycznym pomysłem są lustrzane drzwi do szaf przedpokojowych, dzięki temu nie musimy szukać dodatkowego miejsca na ścianie, by przymocować lustrzaną taflę.