You are here

Masz pomysł na własny biznes? Staraj się o dofinansowanie

on Dec 12, 2018
Masz problem ze znalezieniem pracy w zawodzie? Posiadasz oryginalny pomysł na własną działalność?

Zdecyduj się na własny biznes. Zważywszy na to, że osoby planujące otworzenie własnej firmy, liczyć na pomoc pod względem wkładu pieniężnego. Urzędy pracy proponują dofinansowania i kredyty na rozwój działalności.
Business
Author: Victor1558
Source: http://www.flickr.com
Fundusze unijne na działalność gospodarczą to propozycja dla tych, którzy chcieliby powołać do życia własną firmę lub zadbać o rozwój już istniejącego biznesu, lecz nie posiadają wystarczająco dużo własnych funduszy. Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na własny biznes. Korzystanie z pomocy proponowanej przez fundusze unijne bezsprzecznie widocznie wpływa na rozwój firmy a także poprawę jej postrzegania na rynku.Pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas jednak od wypełniania obowiązków nałożonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku dokonania zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami.

Przedstawiana porada okazała się dla Ciebie użyteczna? W takiej sytuacji poznaj poza tym inne podobne wpisy i zobacz więcej wskazówek tutaj (http://www.benetrucks.pl/pl/trucks/show/RENAULT-PREMIUM_440_6X2,Samoch%C3%B3d_ci%C4%99%C5%BCarowy,7052).Z propozycją dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe. Co więcej, w przypadku leasingu możemy skorzystać z dotacji unijnych.

Jakie środki trwałe można wziąć w leasing, w ramach oferty z dotacjami UE?

* maszyny i specjalistyczne urządzenia,
* linie produkcyjne i technologiczne,
* maszyny budowlane,
* pojazdy,
* grunty.

W ramach umowy, korzystający wnosi jedynie niewielki wkład własny i ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Na skutek tej formy finansowania wykorzystujemy działanie tzw.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto (https://www.biurorachunkowe-poznan.eu) inne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie - na pewno też Cię zaabsorbują.

dźwigni finansowej, albowiem dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swych potrzeb, nabędziemy np. nie jedną maszynę, a dwie i w związku z tym uzyskać większe zyski firmy.