You are here

Meble z litego drewna na całe lata czy odpowiednik do samodzielnego złożenia na kilka lat? Zalety mebli drewnianych.

on Apr 12, 2019
Wielkopowierzchniowe sklepy z dużym wyborem meblościanek do samodzielnego złożenia przyzwyczaiły klientów do tego, że umeblowanie wymienia się stosunkowo bezproblemowo i nie potrzeba do tego wielkich pieniędzy, a z rozmachem i z pomysłem możemy wyposażyć nawet nie do końca zadowalające pokoje. Ale ludzie, po fali zachwytów nad tanimi meblami średniej i słabej jakości, ponownie zaczęli rozglądać się za meblami na lata.

Meble łazienkowe
Author: Duravit
Source: Duravit
Elementy wyposażenia wnętrz zrobione z jednego kawałka drzewa posiadają dużo zalet. Na początek kilka tych najpraktyczniejszych – sprzątanie i pielęgnacja. Przede wszystkim – meble sosnowe mają cechy elektrostatyczne, więc nie osiada na nich pokaźna warstwa kurzu, jak na plastiku czy pokrytej lakierem sklejce. Jest to bardzo istotne w przypadku alergików uczulonych na kurze i roztocza albo mieszkań, w których są zwierzęta.

Meble te są higroskopijne i nie zmieniają swojego kształtu ani też nie wypaczają się w wilgotniejszych mieszkankach lub domkach, można je także postawić w pomieszczeniach typu przedpokój (półki na obuwie, segment z wieszakami i lusterkiem). Meble sosnowe mają silną odporność na zarysowania i obciążenie, dlatego nadadzą się jako półki na książki albo biurka. Meble sosnowe , jakie zobaczymy w sklepie meblowym, mogą być polakierowane bądź nie. Tak czy inaczej meble sosnowe prezentują się bardzo dobrze.

Jeśli chcemy dostać w stanie surowym, bo w takim kolorze będą nam pasowały do pomieszczenia, zanim je kupimy odwiedźmy sklep meblowy Kraków lub lokalne miejscowości na pewno będą mieć poszczególne części wyposażenia i wzornik, abyśmy nie wybierali barwy zupełnie w ciemno. Dobrze wiedzieć, iż meble z drewna sosnowego, zwłaszcza bez warstwy lakieru, mają skłonność do zmiany koloru, konkretnie do ciemnienia, dlatego weźmy to wcześniej pod uwagę. Jeśli tylko będziemy o nasze meble należycie dbać, postoją przez wiele lat w świetnej kondycji.

Przed zakupem wyposażenia z jednego kawałka drewna, jak choćby mebli dębowych, może wstrzymywać ich cena. Wtedy zdecydujmy się na te w niższej cenie, ale wyglądające tak samo pięknie, meble sosnowe. W razie deficytu niezbędnej gotówki, wybierzmy rat, które na pewno zaoferuje producent albo prawie każdy sklep meblowy Kraków ma świetnych stolarzy, więc oszczędność na zakupie wyposażenia na lata naprawdę nie ma sensu.