You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Myślimy nad tym czy bardziej opłaca się kupić lokum w bloku czy wybudować dom? Które plusy powinny nas przekonać do budowy domu?

on May 2, 2019
Sporo osób znajdujących się na etapie nabywania swojego lokum, zastanawia się czy bardziej opłaca się kupić mieszkanie w bloku czy może zbudować swój dom. Jest to często decyzja na resztę życia dlatego tak trudno jest się zdecydować. Jakie w związku z tym argumenty powinny przemówić za wybudowaniem własnego domu jednorodzinnego? Często za którąś z opcji przemawiają fundusze. Dla wielu osób jest to dość kluczowa kwestia, od której zależeć będzie decyzja. Budowa domu jest dużym kosztem, natomiast prawda jest taka, iż patrząc na ceny metra kwadratowego mieszkań, postawienie domu to lepszy interes.


łazienka z oknami
Author: Kendyl Young
Source: http://www.flickr.com
Chodzi przede wszystkim o to, że za taką samą cenę otrzymujemy więcej przestrzeni. Mamy zwyczajnie większą wygodę niż gdybyśmy wydali takie same pieniądze kupując mieszkanie w bloku. Szczególnie w kontekście zakładania rodziny, ta informacja jest dość ważna. Oprócz tego to my decydujemy o rodzaju materiałów oraz zakresie takiej budowy, z tego powodu przedział cenowy może okazać się naprawdę różny i zależy jedynie od nas i naszego podejścia. Jak bardzo się postaramy to możemy wydatki naprawdę mocno zmniejszyć. Potrzebujemy z pewnością na to więcej czasu, bo na przykład niektóre rzeczy możemy zrobić sami.

Kolejnym istotnym argumentem jest to, że możemy dowolnie kształtować tego typu przestrzeń. Decydujemy się na projekt budowlany taki, który przypadł nam do gustu. Jak podoba nam się łazienka z oknem, ponieważ jest bardziej widna oraz zawsze chcieliśmy coś takiego mieć, to po prostu uwzględniamy to w planie domu. Jak chcemy posiadać piękne poddasze, także nic nie stoi na przeszkodzie aby się na nie zdecydować. Jak natomiast od młodych lat marzyliśmy o dużym ganku, na którym będziemy mogli przesiadywać, to decyzja zależy tylko od nas. Oprócz tego większy metraż, to też więcej możliwości zaaranżowania przestrzeni, w której każdy z domowników będzie miał swój kąt. Należy też wiedzieć, iż możliwości adaptacyjne projektu domów są o wiele większe aniżeli takie w mieszkaniach w bloku.


wnętrze łazienki z oknem
Author: HomeAid Northern Virginia
Source: http://www.flickr.com
Ogromnym plusem jest możliwość wybrania lokalizacji z dala od miasta. Jak chcielibyśmy mieć ciszę i spokój możemy zamieszkać w jakiejś wiosce blisko miejskiej aglomeracji, ale na tyle dalekiej ażeby wracając po pracy do siebie rzeczywiście odpoczywać. Oprócz tego możliwość posiadania swojego kawałka ogrodu także ma duże znaczenie. Jeśli mamy, lub chcemy posiadać dzieci mogą one swobodnie bawić się w przydomowym ogródku pod okiem rodziców. To na pewno nie wszystkie plusy, lecz jak widać mają one duże znaczenie dla jakości życia. Bezpieczeństwo, wygoda, obcowanie z naturą, czego chcieć jeszcze?