You are here

Na co zwracać uwagę wybierając farbę do drewna? Jaka musi być? Jakiego typu cechy powinna mieć?

on Nov 15, 2018
Jak mówimy o farbie do drewna, to bardzo często spotkać się jesteśmy w stanie z ich trzema rodzajami, czyli farbami akrylowymi, alkidowymi i kredowymi. Te dwie pierwsze są najbardziej popularne, trzeci rodzaj zaś spotykany jest najczęściej jedynie w specjalistycznych sklepach, nie zaś w marketach budowlanych.


bateria zlewozmywakowa
Author: Franke Polska
Source: Franke Polska
Drewno jest wszechstronnym materiałem, używa się go do produkcji elementów wykończenia oraz wyposażenia każdego mieszkania. Możemy je bezpiecznie malować farbami akrylowymi, które nadają się do użycia w budynkach mieszkalnych. W tym artykule właśnie skupimy się na farbach akrylowych, ponieważ jak farba do drewna to z pewnością takie rozwiązanie zdaje się być najbardziej właściwe, porównaj Drewno, jakie odnajdziemy w pomieszczeniach mieszkalnych nie może być pomalowane preparatami olejnymi i ftalowymi.


dioda
Author: Le Pukka Concept Store
Source: Le Pukka Concept Store
To co prawda dosyć solidne preparaty, jednakże ich zapach będzie utrzymywał się w pomieszczeniu jeszcze bardzo długo. Natomiast akrylowa farba do drewna jest wodorozcieńczalna, nie ma nieprzyjemnego zapachu, może być tak więc wykorzystywana bezpiecznie na meblach, lamperii i boazerii. Bez trudności możemy ją wykorzystywać w pokojach dziecięcych, a również na różnorakiego typu powierzchniach jakie są narażone na powierzchniowe zadrapania. Bardzo dużą zaletą emalii akrylowych do drewna jest również znacząca przyczepność, jaka zapewnia łatwość malowania ścian i pozostałych powie farba (sprawdź farba tablicowa do ścian) a (zobacz farba strukturalna) i.

Zobacz również -


Tego rodzaju farba jednocześnie bardzo szybko schnie, jesteśmy w stanie więc powiedzieć, iż już po upływie godziny nasza powierzchnia jest już zupełnie sucha. Następną warstwę farby można nakładać już pod 6 godzinach. Są różne farby tego rodzaju, ale zawsze najkorzystniej nabyć najwyższej jakości produkty. Jest to ważne w każdej sytuacji, także jak nabywamy inny rodzaj, jak farba dekoracyjna.