You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Na jakie ogrzewanie zdecydować się, żeby dobrze rozprowadzić ciepło po całym domu?

on Mar 17, 2022
Aktualnie dużą wagę się przykłada do ekologii. A największe koszty w jednorodzinnych domkach związane są z ogrzewaniem domku. W takim właśnie celu pojawiły się kominki z płaszczem wodnym. Mogą bowiem przekazywać wytworzone w nich ciepło do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania z grzejnikami. Dzięki temu umieszczona w niej woda jest ogrzewana ciepłem pozyskiwanym w toku spalania niedrogiego jak również ekologicznego paliwa. A jest nim niewątpliwie drewno. Kominek z płaszczem wodnym może z tego względu zastąpić tradycyjny kocioł.

kominek
Author: Bill Wilson
Source: http://www.flickr.com
Przez to jest w stanie przyczynić się do zmniejszenia kosztów związanych z ogrzewaniem jednorodzinnego domu. Ponadto znakomicie się nadaje do przygotowania ciepłej wody użytkowej, potrzebnej do mycia ewentualnie zmywania naczyń. Ogrzaną wodę można gromadzić w specjalnym zasobniku i korzystać z takiej wody w razie potrzeby. Zwykła woda na długo pozostaje ciepła nawet po wygaszeniu kominka. Wiele osób decyduje się na kominek z płaszczem wodnym, ponieważ jest to ciekawa dekoracja salonu oraz wydajne źródło ciepła na tanie (zobacz lampy sklep internetowy) i łatwo dostępne paliwo. Pozyskując kominek z płaszczem wodnym koniecznie trzeba patrzeć na moc wkładu. Musi bowiem pracować z mocą nominalną, dopasowaną do zapotrzebowania na ciepło ogrzewanej powierzchni. Ponadto koniecznie trzeba patrzeć na czopuch kominkowego wkładu (cała oferta wkładów kominkowych). Ten wkład musi być wysoki, aby się mogły w nim swobodnie kumulować spaliny zanim komin nabierze właściwie dużego ciągu. Warto także się przyjrzeć na tworzywo - poliwęglan komorowy bezbarwny z jakiego jest wykonany wkład. Najlepiej jest, aby była to stal kotłowa o grubości przynajmniej cztery mm. Wkłady o nieco cieńszych ściankach zwykle mają tendencje do rozszerzania się pod wpływem stałego nagrzewania się jak również stygnięcia.kominek
Author: anne arnould
Source: http://www.flickr.com
Warto też zadbać, by wkład wyposażony był w dolot dostarczający zimne powietrze do wkładu spoza budynku. Dzięki temu kominek z płaszczem wodnym nie będzie brał powietrza z wnętrza domu, zakłócając tym samym pracę wentylacji. Oczywiście przed kupnem tego typu kominka opłaca się także zwrócić się z prośbą o pomoc w sklepie. Wszyscy sprzedawcy danego działu niewątpliwie doradzą jaką wielkość kominka wybrać oraz na jakie parametry koniecznie trzeba zwrócić uwagę w danej sytuacji.