You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Najczęściej wykorzystywane odmiany łączników w budowlanym przemyśle, zalety użycia szkła w różnych zastosowaniach.

on Jul 25, 2020
Jednym z najważniejszych elementów przy najróżniejszych konstrukcjach są łączniki, często bez tych drobnych i na pierwszy rzut oka niepokaźnych przedmiotów wiele dużych konstrukcji nie mogłoby zostać zrealizowane.

konstrukcja szklana
Author: Uqbar is back
Source: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Tak naprawdę łączniki służą do trwałego łączenia pewnych elementów, jakich montaż w jakiś inny sposób stałby się zbyt drogi lub pracochłonny. Proste łączniki mają kształt kątownika, w którym nawiercono otwory montażowe. Łączniki uniwersalne mają ich nawet do kilkunastu, przez co są dużo większe możliwości przy montażu. Łączniki takie posiadają uniwersalne zastosowanie, z reguły można ich użyć do łączenia różnych drewnianych elementów. Często spotyka się również łączniki o bardziej skomplikowanych kształtach, mają one bardziej zaawansowane, ograniczone użycie i będą wymagać właściwego dostosowania łączonych elementów.

Jeśli chcesz odnaleźć więcej na temat (http://dkrm.com.pl/fasady-i-elewacje-wentylowane/) na analizowany w tym miejscu temat, to kliknij tu, a zapewne Cię one zaintrygują.

Dość specyficznym typem łącznika jest łącznik słupka, używany jest on do trwałego złączenia ościeżnicy oraz słupka w nowoczesnych okiennicach.Inne konstrukcyjne elementy również wymagają odpowiednich mocowań i uchwytów. Dość wymagające pod tym względem jest szkło, materiał ten jest często używany w projektowaniu wnętrz. Mimo że wielu osobom szkło może się kojarzyć z czymś kruchym i delikatnym, lecz są także gatunki (zobacz stal nierdzewna gatunki) szkła z dużą odpornością na uszkodzenia.

Tego typu szkło hartowane używa się przykładowo do daszków czy balustrad. Jest to bardzo elegancki materiał, jeśli zastosuje się odpowiednie mocowania szkła przytrzymujące taflę we właściwym miejscu, to uzyskać można bardzo ciekawe efekty. Szkło często stosowane jest również w meblarstwie, przykładowo bardzo dużą popularnością się cieszą lustra montowane w szafach wnękowych oraz szafkach. Potrzebują one nieco innego montażu, niż tradycyjna płyta meblowa, na pewno będzie konieczny odpowiedni uchwyt do szkła który zapobiegnie jego pęknięciu. Przy odpowiednim traktowaniu elementy ze szkła bardzo dobrze spełniają swoją rolę, a oprócz tego bardzo ładnie się prezentują.