You are here

Najważniejsze odmiany fototapet, ich plusy, minusy i możliwości zastosowania w nowoczesnym wykończeniu wnętrz

on Nov 15, 2018
Fototapety przebojem wtargnęły do wielu mieszkań i domów, jako ciekawy, niebanalny element dekoracyjny. Ich ogromną zaletą jest ogromne zróżnicowanie motywów i wzorów - tak naprawdę wyłącznym ograniczeniem jest wyobraźnia zamawiającego. Poza tym fototapety są łatwe do położenia, niedużo kosztują i dają niesamowite efekty, trudno się więc dziwić, że zyskują tak dużą popularność.

http://demural.co.uk/
Author: http://demural.co.uk/
Source: http://demural.co.uk/
Dzisiaj w sklepach dostępnych jest parę rodzajów tapet, które się różnią od siebie parametrami i ceną. Najpopularniejsze są fototapety z papieru, składają się one z podkładu z papieru z zewnętrzną warstwą PCV. Fototapety (sprawdź to koniecznie) papierowe nie są odporne na działanie wilgoci, więc nie nadają się specjalnie do kuchni i łazienek. Poza tym potrzebują odpowiednio gładkich ścian, lecz ich niezaprzeczalnym plusem są niewysokie koszty zakupu.

Znacznie lepsze parametry mają podłoża zrobione z lateksu, dzięki warstwie z tego materiału tapety dużo lepiej oddają barwy, a dodatkowo można je delikatnie zmywać za pomocą nawilżonych ścierek.

Najdroższe, ale jednocześnie najbardziej wytrzymałe i odporne na wilgoć są fototapety z winylu. Gwarantują one doskonałą jakość wydruku, prosto się ją przykleja na powierzchni ścian, a dzięki swym cechom nadają się do mokrych miejsc, takich jak łazienki czy kuchnie. Winylowe fototapety bez większego problemu wytrzymują wielokrotne mycie, i są jednymi z najtrwalszych odmian fototapet dostępnych na rynku. Jedną z najbardziej istotnych cech każdej fototapety (oferta fototapet) jest możliwość zrobienia jej dokładnie według wymagań zamawiającego. Będzie tu mowa zarówno o wymiarze, bo nie ma żadnych problemów, aby zamówić taki, jakiego będzie się potrzebować, jak również o wzorze. Tu do wyboru jest całkowita dowolność - można podesłać zrobione przez siebie zdjęcie, jeśli tylko miało będzie ono odpowiednie parametry, to bez większego problemu da się je wydrukować. Można także wybrać wśród milionów zdjęć, które mają w ofercie wszystkie lepsze firmy które się zajmują ich sprzedażą, przykładowo w ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się wśród klientów fototapety mapa świata - oferta na