You are here

Nie masz pomysłu jak zaaranżować swoją sypialnię? Może w stylu japońskim?

on Nov 23, 2018
Japonia to kraj orientalny i oryginalnej, bardzo dla nas innej kultury. Przenika ona do Polski w różnoraki sposób, trendy takie zauważalne są również w wyposażeniu wnętrz. Dziś sypialnia w stylu japońskim.

Pomysł na sypialnie
Author: Dekoral Fashion
Source: Dekoral Fashion
Jest on złączeniem minimalizmu z elegancją. Dodajmy do tego orientalny styl i organiczne tworzywa. Takie są zasady w japońskiej aranżacji wnętrz. Stosować w nim należy czerni oraz czerwieni, dodatkowo odcienie ecru, brązy. Perfekcyjnie będą prezentować się duże, oszklone ściany. Prostota oznacza ponadto, że półki, które zakupisz do sypialni w stylu japońskim nie powinny być zbytnio zdobione, a raczej proste, smukłe z jakimiś typowymi dla tamtej kultury drobiazgami - zobacz koniecznie. Możemy do nich wprowadzić egzotyczne odmiany drzewa, zarówno jako podłogę, czy meble.

Japońska sypialnia musi być w pierwszej kolejności pokojem dużym - warto poczytać.

Jeżeli chcesz poznać coś faktycznie niezwykle przydatnego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie pożałujesz.

Przeznaczmy nań drugi co do wielkości pokój w domu. Podczas jego wykańczania postarajmy się, żeby podłogi były z ciemnego drewna, a ściany zamalujmy farbą w kolorze delikatnej wanilii. Łączenia ściany i sufitu wykończmy długą listwą w kolorze podłogi.


Sufit proponujemy zostawić tradycyjnie w białym kolorze. Gdy zaplanujemy gdzie postawimy wielkie, niskie łóżko, nad nim polecamy przykleić bądź namalować czerwonym pigmentem kształt drzewa. Szablony albo naklejki kupimy w w sklepach z budowlanką.

Gdy mamy tak wykończone pomieszczenie, można kupować meble. Całkowicie wystarczy nam łóżko, dwie szafki nocne. Dobierzmy tylko kolor.Kolorystycznie, może mieć ciemnobordowy kolor. Pozostają nam dodatki. Odnajdziesz je w każdym sklepie. Są specjalne, zdobione na styl japoński obrazy, poduszki, pościele. Z pewnością wybierzesz coś dla siebie.