You are here

Niesamowity design w przytulnym domku

on Nov 15, 2018
Design to słowo, pod którym kryje się dużo znaczeń. Chociaż kojarzy się z dobrym smakiem, to dla każdego znaczy coś zupełnie innego. Czym jest design i jak powinniśmygo odczytywać? Jaka jest definicja designerskiego wnętrza? I czy w ogóle coś takiego istnieje? Na pierwszy rzut oka pojęcie design kojarzy się z minimalistycznym stylem.

Aranżacja wnętrz
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Surowe ściany oraz kilka podstawowych mebli. Do tego oczywiście wyjątkowe oświetlenie i voila... gotowe! Ale czy na tym ma się opierać fan ładnych wnętrz? Chyba nie. Design nie powinien wiązać się z produktami bardzo drogimi, na które musimy oszczędzać przez długi czas. Designerskie wnętrza charakteryzują się niebanalnością.

Tutaj wiedzie prym kreatywność. Przeciętny słoik po konfiturze może stać się zaskakującym abażurem na lampkę. Wystarczy tylko inne spojrzenie na użycie produktów codziennego użytku. W pomieszczeniach, w których rządzi właśnie design, rozwiązania są tak nieskomplikowane, że aż stają się genialne. Kable można delikatnie ukryć w kartonie po starych butach. W efekcie usuwamy nieładne przewody, które często wystają spod szafy. Efekt jest zdumiewający, a nie rujnuje domowego budżetu.

Designerskie wnętrza to także coś więcej niż tylko elegancja. To przede wszystkim idea. Jeśli uwielbiamy ekologię, to zastosujmy takie rozwiązania w swoim pokoju. Na wysokiej szafie jako dodatkowy element do przechowywania wspaniale sprawdzi się zwykłe kartonowe pudło. Możemy je przyozdobić nalepkami, wzorami bądź hasłami czy cytatami z magazynów. Złote myśli są ostatnio bardzo modne. Wystarczy troszkę farby w lubianym kolorze i pięć minut wolnego czasu. W efekcie na naszej ścianie pojawi się podniosłe hasło, np. z elementem humorystycznym. Niby nieskomplikowane rozwiązanie, jednak dużo mówi o właścicielu domu.

Aranżacja wnętrz
Author: xrayspx
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym wyznacznikiem designu jest pomysłowość i inicjatywa. Dzięki nim o wnętrzach będzie można powiedzieć designerskie wnętrza. Dla ludzi, potrafiących patrzeć, nawet zwykła szara gazeta może stać się pięknym elementem dekoracyjnym. Czy będzie obrusem, czy podkładką pod myszkę? A może jednym i drugim? To zależy od pomysłu właściciela albo wynajmującego. Żyjemy w czasach, kiedy prawie wszystko można zakupić.

Wyczucie smaku to jedna z tych rzeczy, których nie da się nauczyć za żadne pieniądze. Jeśli na naszym koncie nie posiadamy setek tysięcy to nic straconego. Nasze mieszkanie mimo wszystko może być ostoją dobrego gustu. Bo to my tworzymy rzeczywistość, która nas otacza. I na tym polega clue rzeczywistego designu. To on sprawia, że życie staje się fragmentem sztuki.