You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne sposoby oświetlania wnętrz i ogrodu

on Sep 3, 2022
Wszyscy lubią podążać za duchem czasu i modą. Te również nie pomijają takich działów technologii jak oświetlenie nowoczesne. Przyglądając się co raz nowszym i kreatywnym pomysłom iluminacji wnętrz, można zaobserwować, jak duży progres zrobiono w stosunkowo niewielkim przedziale czasu. Co niektórzy starsi ludzie pamiętają jeszcze całe noce w młodości spędzone przy blasku świeczki czy lampy naftowej.


oświetlenie ogrodu
Author: Baumann Wintergarten GmbH
Source: Saint-Gobain Glass
Teraz mamy dostęp do bardzo rozwiniętej technologii, która wytwarza stosunkowo małe koszty względem ilości i mocy emitowanego światła - Lampyilampki.pl. Najbardziej popularne stało się oświetlenie nowoczesne typu LED. Małe układy oświetleniowe wypierają żarówki dawnego rodzaju, przez co zapotrzebowanie na nie nieustannie rośnie. Porównując żarówka LED pobierająca jedynie 5,5W wytwarza światło odpowiadające tradycyjnej żarówce o mocy 50W. Stosunek zużywanej mocy do wydzielanego światła jest zależny od technologii i producenta. Na podobnej zasadzie działają bardzo popularne lampki ogrodowe, które zazwyczaj posiadają kształt małych latarni wsadzanych w ziemię. Działają one zazwyczaj na baterie lub małe akumulatorki, które za dnia doładowywane są światłem słonecznym. Na szczycie znajdują się malutkie ogniwa fotowoltaiczne, dzięki którym promyki słońca przetwarzane są na zmagazynowaną energię elektryczną. Lampki ogrodowe występują pod wieloma postaciami. Mogą być zarówno w kształcie małej latarni jak i wiszących żyrandoli czy całkiem nowoczesnych wyszukanych form. Każdy kupi coś wedle swojego upodobania. Współczesna technika oświetlenia przeniosła się także do naszych kuchennych zakątków. Lampa do kuchni stanowi nie tylko dopełnienie stylu naszej domowej przestrzeni gastronomicznej - to piękna lampa do kuchni.


piękna lampa
Author: N@ncy N@nce
Source: http://www.flickr.com
Głównym jej zadaniem jest oświetlanie wnętrza tak, aby optymalnie można było korzystać z wszystkich zakamarków.

Jeżeli czytasz ten artykuł to oznacza, że omawiana problematyka Cię interesuje - pod tym łączem (http://www.tuchoinki.pl/) znajdziesz zbliżone, tak samo pasjonujące informacje.

Tutaj również dostępna jest cała gama kolorystyczna i kształtów formy jaką sobie upodobamy - Lampyilampki.pl. Nowa technika oświetlenia sprawia, że lampa do kuchni może być całkiem stylowym i jednocześnie bardzo funkcjonalnym atrybutem.