You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne techniki dekoracji różnych przedmiotów czyli kilka podstawowych informacji na temat hydrografiki

on Nov 1, 2022
Sposobów i technik na ozdobienie różnych elementów jest całkiem sporo, najpopularniejsze jest tradycyjne malowanie. Przy dobrym doborze farb i umiejętnościach osoby która to wykonuje da się zyskać rzeczywiście interesujące efekty, lecz trzeba do tego wiele doświadczenia i umiejętności.

paleta barw
Author: Sigma Coatings
Source: www.sigmacoatings.com.pl
Ostatnio dużym zainteresowaniem zaczęła się cieszyć hydrografika, która daje bardzo interesujące efekty zdobnicze. W praktyce hydrografika polega na tym, że ozdabiany element jest zanurzany w ciepłej wodzie, na jej powierzchni rozprowadza się folię ze wzorem, która następnie jest przyklejana w czasie wyciągania elementu. Przez to że na folii można wydrukować praktycznie wszystko, co się zapragnie, to i możliwości dekorowania za pomocą tej techniki są nieograniczone. W zasadzie jedynym ograniczeniem będzie tu fantazja osoby która się będzie zajmować dekorowaniem, bo możliwości techniczne pozwalają na bardzo dużo. Oczywiście z powodu tego, że elementy muszą być zanurzone w wodzie, to nie wszystko będzie się nadawało do używania w takiej metodzie, lecz przeważnie dekorowane elementy wyposażenia motocykli oraz samochodów świetnie się nadają.

Hydrografika na pierwszy rzut oka nie jest skomplikowanym procesem, lecz wymaga odpowiedniego przygotowania i urządzeń, gdyż musi być wykonywana w ściśle określonych warunkach. Podstawą jest odpowiednia wanna, w jakiej można będzie zanurzyć cały ozdabiany element.
Wanna powinna mieć swoje ogrzewanie, żeby można było utrzymać w niej stałą wysokość temperatury, a także filtry które pozwolą na czyszczenie bez konieczności opróżniania wszystkiego. Wzory drukuje się na specjalnych foliach, które układa się na powierzchni wodny w wannie, po zastosowaniu odpowiednich aktywatorów folie stają się płynne i przez to podczas wyciągania elementu przyklejają się do niego. Po wyschnięciu wzoru należy go jeszcze odpowiednio zabezpieczyć przed możliwością uszkodzeń, najczęściej robi się to za pomocą malowania.

Czujesz ochotę na następne interesujące posty? Nie ociągaj się! Opracowaliśmy ich dla Ciebie sporo. Więc naciśnij i ciesz się ostatnimi wątkami.

Sprzęt do tej metody nie jest drogi, więc jeśli ktoś chciałby się w to pobawić, to nie ma żadnych problemów, wystarczy że zakupi wszystko co jest niezbędne i znajdzie jakieś kompleksowe szkolenia z hydrografiki, na których wszystkiego się nauczy.