You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/polish-goods.pl/includes/menu.inc).

Oświetlenie w mieszkaniu – nadaj charakter wnętrzu

on Feb 6, 2021
„Brak światła, podobnie jak przeprowadzki czy rozwody, był jednym z głównych przyczyn wzrostu przypadków depresji” – pisał Paulo Coelho. I należy przyznać mu rację. Kiedy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety i lampki idealnie zastępują nam słońce. Dlatego też, oświetlenie wnętrz wymaga dokładnie przemyślanej koncepcji. Salon to miejsce, w którym musi być przytulnie. To w tym pomieszczeniu toczy się życie rodzinne, czytamy książki, bawimy się z dziećmi, zapraszamy znajomych.

oświetlenie salonu
Pokój ten wymaga więc większego skupienia z naszej strony. Zwłaszcza gdy zakupiliśmy ciemne meble, ciężkie tkaniny, a ściany pokryliśmy ciemną farbą. Na które lampy się zdecydować? Przeważnie w centralnym punkcie sufitu, lub tuż nad stołem montujemy lampy sufitowe lampyilampki.pl do salonu (więcej o lampach sufitowych). Mogą być wiszące, z kloszem, w formie żyrandola lub plafonu. Dodatkowo skorzystajmy z pomocy lamp ściennych. Dobrze sprawdzą się kinkiety – po jednym z każdej strony kominka lub okna. Lampy stojące, z kloszem skierowanym w dół niech cieszą nasze oko przy fotelu, w którym lubimy czytać. Jeśli pokój dzienny jest duży, dobrze jest połączyć go z kuchnią i światłem wyznaczyć kącik do pogawędek, odpoczynku czy czytania. Równie trudną sztuką jest odpowiednie rozmieszczenie źródeł światła w kuchni. Lampy kuchenne wspomagają nas w codziennych czynnościach, toteż, niezależnie od wielkości kuchni - ilość oświetlenia, umiejscowienie, barwa oraz sposób oprawienia są tak istotne.oświetlenie podszafkowe
Author: Glendale United Methodist Church - Nashville
Source: http://www.flickr.com
Oświetlenie podszafkowe to absolutna konieczność – inaczej nasz cień zasłoni miejsce w którym pracujemy. W tym przypadku świetnie sprawdzi się oświetlenie podszafkowe led, które pięknie się prezentuje i zużywa zdecydowanie mniej energii niż klasyczne żarówki. Dziś ważne jest, by lampa (idź tutaj lampy shilo) nie tylko była źródłem światła, ale też wzbogacała wnętrze. Ma nie tylko wydłużać czas funkcjonowania człowieka, ale też zapewniać mu komfort estetyczny. W e-sklepach odnajdziemy wiele sklepów z oświetleniem, które idealnie sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych domach. Więcej na portalu .