You are here

Oszczędności w przedsiębiorstwie - od czego rozpocząć

on Nov 15, 2018
Globalny kryzys ekonomiczny zainicjował modę na oszczędzanie. Do łaski wróciły przetwory na zimę, powodzeniem cieszą się lumpeksy, eventy, w trakcie jakich uczestnicy wymieniają się używaną konfekcją, pchle jarmarki.


Zastanów się , czy w twoim przedsiębiorstwie pieniądze nie bywają wywalone w błoto. Przeczytaj, jak rozsądnie oszczędzać oraz gdzie szukać oszczędności w przedsiębiorstwie. Gruntownie przeanalizuj wydatki a także przychody twojej firmy, zrób tabelę. Po jednej stronie ulokuj koszta stałe, tj. pobory dla pracobiorców, wynajem biura; po drugiej natomiast koszty ruchome, tzn. paliwo, rachunki, koszt kupna papieru do drukarek itd. Następnie wytycz cel, wskaż, ile i w jakim okresie pragniesz zaoszczędzić. Spisz nowe reguły po czym zapoznaj z nimi pracowników. Szczędzenie na mediach brzmi banalnie, jednak częstokroć nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo wody a także prądu trwonimy. Wyłączaj machiny, kiedy nie pracują, gaś światło. W czasie grzewczym rozsądnie używaj ogrzewania. Tak samo w lecie - nie przesadzaj z klimatyzacją.


pisma
Author: Maciek Lulko
Source: http://www.flickr.com


wnętrze autobusu
Author: shrinkin'violet
Source: http://www.flickr.com
Dobrze zarabiający, usatysfakcjonowany oraz rozwijający się zatrudniony to najogromniejszy kapitał firmy. Nie oszczędzaj na pracobiorcach przez pracę po godzinach - długoterminowo utracisz więcej. Zainwestuj w energooszczędne technologie. Przedsiębiorstwa wykorzystujące papierowy obieg faktur kupna powinny go zastąpić elektronicznym obiegiem.


Przyniesie to duże oszczędności a także obniży liczbę popełnianych omyłek przy rozliczaniu tychże dokumentów. Obniż zużycie materiałów biurowych. Jeśli musisz cokolwiek wydrukować, zrób to obustronnie. Używaj tańszych w użytkowaniu drukarek laserowych.